Vystoupila s Václavem Hudečkem, jako členka Dětské opery Praha zpívala i ve Zlaté kapličce. Mladá sopranistka Adéla Řehořová na Classic Praha

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archivu osobností bude mladá talentovaná zpěvačka Adéla Řehořová.

Adéla Řehořová se zpěvu věnuje již od útlého dětství a je její každodenní radostí. Jako šestiletá se zúčastnila své první pěvecké soutěže, kterou vyhrála a stala se absolutní vítězkou. Následovalo několik dalších pěveckých soutěží, v nichž se umisťovala na předních místech.

2022-12-21-Sv-hudby-Florian- Radovan Šubín.jpg
  • Adéla Řehořová (©Radovan Šubín)

V roce 2013 byla přijata do Dětské Opery Praha. Pod vedením paní Jiřiny Markové vystupovala ve Stavovském divadle, Národním divadle, ve Státní Opeře Praha, a v mnoha dalších předních českých divadlech. V současné době je studentkou Gymnázia a Hudební školy hl. m. Prahy. Pod vedením prof. Magdy Bělohlávkové prohlubuje své znalosti v italské pěvecké technice belcanto.

Od roku 2015 je žákyní prof. Renée Nachtigallové v ZUŠ Václava Talicha.

Je úspěšnou absolventkou stipendijní akademie MenArt, kde se pod vedením Kateřiny Kněžíkové zúčastnila mnoha kulturních akcí. Velmi si cení své účasti na festivalu Pražské jaro v roce 2020. Rovněž o ní byl natočen dokumentární film Talent.

V prosinci 2022 vystoupila na předvánočním koncertě festivalu Svátky hudby Praze - Václav Hudeček a jeho hosté v sále Paláce Žofín, kde si zazpívala za doprovodu smyčcového orchestr Barocco sempre giovane.

Na jaře tohoto roku vystupovala se Symfonickým orchestrem hl. m. Prahy v Obecním domě.

2022-12-21-Sv-hudby-Florian-07.jpg
  • Adéla Řehořová, Barocco sempre giovane (©Radovan Šubín)

Ve svém volném čase se zajímá o historii, píše povídky a maluje.

Co ji na zpěvu nejvíce baví, kterých dosavadních úspěchů si cení, jaké jsou její vzory a čeho by chtěla dosáhnout prozradí v pořadu, který bude mít premiéru ve čtvrtek 16. března v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 19. 3. v 10:00 nebo v úterý 21. 3. ve 22:00.

Úvodní foto: Adéla Řehořová (©Radovan Šubín)

Podcast