Březnové filmové novinky v českých kinech

13.3.2018 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Dug je typický neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. A teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen a milovaný domov před velkou hrozbou. Vtrhla k nim doba bronzová v čele s padoušským lordem Bafoněm. Dug se nakonec díky náhodě ocitá přímo uprostřed nepřátelského území a tam vsadí budoucnost svého kmene do podivné hry, ve které se dvě stejně velké skupiny bojovníků snaží kopat do kožené koule. Dug má jedinou šanci: naučit sebe a dalších deset hodně nemotorných pralidí hrát fotbal a pak vyhrát zápas proti elitnímu reprezentačnímu klubu Real Bronzio. Jen tak můžou získat zpět své území. To se na začátku jeví naprosto nemožné. Vypadá to spíše na naprostou katastrofu, totální debakl a po ní následující dlouhodobou práci v dolech vítězné civilizace. Naštěstí se jim podaří na svou stranu získat velkou fotbalovou fanynku Tynu a díky jejím trenérským metodám, využívajícím i bublající sopky a vroucí gejzíry, se vše začíná obracet k lepšímu. Dokáže však doba kamenná překonat dobu bronzovou? Vyhraje Dug a jeho tým zápas a získá své území zpět? Nic není jisté.

To je nástin děje nové animované dobrodružné rodinné komedie Pračlověk, kterou natočil režisér Nick Park a která právě v těchto dnech vstupuje do českých kin. A právě soundtrackům filmových novinek v českých kinech, k nimž patří např. i filmy Black Panther, Akta Pentagon: Skrytá válka, či Winchester: Sídlo démonů, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna.

Premiéra pořadu je připravena na středu 14. března v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 18.3. v 11:00 a v pondělí 19.3. ve 22:00.