Odmítnuté práce filmových skladatelů

24.9.2019 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Třpytivé vody Karibiku jsou pro darebáckého, ale šarmantního kapitána Jacka Sparrowa nevyčerpatelným zdrojem tajemných a vzrušujících dobrodružství. Jeho idylický život se však razantně změní ve chvíli, kdy se lstivý kapitán Barbossa zmocní jeho lodi Černá perla a napadne město Port Royal, odkud unese guvernérovu okouzlující dceru Elizabeth Swann. Její kamarád z dětství Will Turner se spolu s Jackem vydává na palubě nejrychlejší lodi britské flotily na odvážnou výpravu za záchranou Elizabeth a ukradené Černé perly. V patách je jim Elizabethin snoubenec, sympatický a ctižádostivý Commodore Norrington. Will ale netuší, že je Barbossa i s celou svou pirátskou posádkou pod vlivem prokletí, které jej odsuzuje k věčnému životu ve světě nemrtvých a každou noc jej proměňuje v živého kostlivce. Kletbu může zlomit pouze vrácení ukradené části prokletého pokladu na jeho původní místo. Posádky obou lodí se vydávají vstříc vzrušujícímu střetnutí s Barbossou na tajemný ostrov Isla de Muerta. Když pak pozvednou své meče k souboji s obávanými piráty Karibiku, je v sázce Jackova pomsta, Černá perla, zapomenutý poklad, zlomení kletby nad Barbossou a jeho posádkou, osud britské námořní flotily a v neposlední řadě také životy našich statečných hrdinů.

To je anotace slavného amerického akčního snímku Piráti z Karibiku: Prokletí černé perly. Autorem hudby k tomu filmu z roku 2003 je Klaus Badelt. Původně byl ovšem osloven Alan Silvestri, kterého posléze nahradil Klaus Badelt.

Podobný osud potkal i tvůrce hudby k filmům Troja či Mission Impossible. A právě odmítnutým soundtrackům k těmto snímkům se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra je připravena na středu 25. září v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 29.9. v 11:00 a v pondělí 30.9. ve 22:00.