Mecenáši Národního divadla v Praze

15.4.2019 / Hudba v miléniu / Marek Šulc
Hostem Marka Šulce jsou v tomto týdnu členové Mecenášského klubu Národního divadla v Praze. O podpoře kultury a vizích do budoucnosti hovořili Kateřina Zapletalová (spolumajitelka společnosti Sklárny Moser) a Karel Janeček (matematik a vizionář). Pořad se bude vysílat v premiéře v úterý 16. 4. v 19,00. I. repríza v pátek 19. 4. ve 22,00 a II. repríza v sobotu 20. 4. v 11,00. 

Mecenášský klub Národního divadla navazuje na tradici mecenášství, které bylo po dlouhá staletí fungujícím principem české společnosti, a které stálo u samotného vzniku Národního divadla, jedinečné umělecké instituce a jednoho ze symbolů národní identity. Mecenášský klub Vám umožňuje vyjádřit Vaše sympatie k Národnímu divadlu, a to například finanční podporou konkrétní inscenace či jiného uměleckého nebo restaurátorského projektu.  

Láska ke kultuře, úcta k historii, ale především touha pomáhat, to vše spojuje naše mecenáše. Naši mecenáši jsou pro nás výjimeční. Stanou se součástí unikátního společenství a proniknou do tajů divadelního umění.

Janeček

Zapletalová