František Uhlíř a Double Bass Session

15.9.2015 / Jazz na hradě / Martina Klausová
V dalším díle pořadu Jazz na hradě se Karel Vágner bude věnovat vystoupení Františka Uhlíře a jeho Double Bass Session.
Český jazzový hráč na kontrabas, skladatel, pedagog a vedoucí kapely František Uhlíř je stálicí české hudební scény. Během své kariéry spolupracoval s prominentními československými jazzovými skupinami (Emil Viklický Quartet, Linha Singers, Impuls, Baroque Jazz Quintet, Laco Deczi Cellula International, Jiří Stivín Quartet) a hudebníky ( Karel Růžička, Rudolf Dašek, Jana Koubková, Zuzana Lapčíková, Gabriel Jonáš, Peter Lipa, Josef „Dodo“ Šošoka) a jako člen mezinárodních jazzových projektů měl možnost hrát s hudebníky mnoha zemí.
Byl členem Europlane Orchestra a Czech-Norvegian Band, a jako kontrabasista hostoval v řadě zemí (Německo, Norsko, Dánsko, Holandsko, Belgie, Španělsko, Itálie, Švýcarsko, Rakousko, Maďarsko, Polsko, Rusko, Bulharsko, Chorvatsko, Slovinsko, Kypr, Izrael, Kanada, Vietnam, Japonsko).
V roce 1987 založil vlastní jazzový ansámbl František Uhlíř Team: Jaroslav Šindler - kytara, Jaroslav Šolc - flétna, altsax, Milan Vitoch - bicí, současná sestava F.U.T.: František Uhlíř - kontrabas, David Vrobel - altsax, Adam Tvrdý - kytara, Jaromír Helešic – bicí.
Premiéra pořadu je připravena na středu 16. září v 19:00, reprízy si poslechněte v sobotu v 9:00 a v pondělí 21.9. ve 22:00.