Co poslouchá pokračovatelka dynastie Petrof ?

15.4.2015 / Z archivu osobností

Dalším hostem Ivana Dlaska v pořadu Z archívu osobností je prezidentka a jednatelka společnosti Petrof Zuzana Ceralová Petrofová.

Zuzana Ceralová Petrofová je absolventkou Farmaceutické fakulty Univerzity Karlovy v Hradci Králové a původně chtěla být lékárnicí. Pracovala nejprve ve farmaceutické společnosti, v roce 2000 se stala vedoucí propagačního oddělení společnosti Petrof, o dva roky později byla jmenována obchodní ředitelkou, od roku 2011 zastává funkci prezidentky a jednatelky společnosti Petrof. Navazuje ta na tradici firmy, která sahá až do roku 1864. Dlouhá léta se společnost zabývala jen výrobou a prodejem pianin a klavírů, v současné době po překonání krizí (zvláště v období komunismu), se firma věnuje i jiným výrobním činnostem. V povědomí široké veřejnosti doma i v zahraničí je ale Petrof zapsán i dnes především jako výrobce krásných nástrojů, který obdivují, hráli na něj nebo hrají takové interpretační veličiny jako např. Svjatoslav Richter, Wilhelm Kempf, Ivan Moravec, Rudolf Firkušný, Jan Simon, Duke Ellington, Oscar Peterson, Count Basie, v současnosti také Ivo Kahánek, Jitka Čechová, Igor Ardašev či Martin Kasík.

Jak sama Zuzana Ceralová Petrofová říká: "Šla jsem do toho s tím, že chci obhájit jméno Petrofů, rodinu. Spousta lidí nevěřila, že to vyjde, ale já ano. Musela jsem."

Pořad Ivana Dlask Z archivu osobností s touto úspěšnou ženou, kterou český magazín Forbes loni zařadil mezi pět desítek nejvlivnějších českých žen, si můžete poslechnout v úterý 16. dubna v 19:00 hodin, v pátek 17. dubna v poledne a v úterý 21. dubna ve 22:00 hodin.

PetrofováPetrfováKlavír