Slavné snímky Debbie Reynolds

17.1.2017 / Hudba stříbrného plátna / Martina Klausová
Kdo by si nevzpomněl na půvabnou, sympatickou a milou Kathy Selden z muzikálu Zpívání v děšti ? Tak to je jedna z oblíbených rolí herečky, zpěvačky a tanečnice Mary Frances Reynoldsové, která se narodila 1.4.1932 v El Paso, USA.

Začínala v baletních kurzech a hudbě se věnovala ve školním orchestru. V roce 1948 se zúčastnila soutěže krásy Miss Burbank - vyhrála, a jako bonus bylo angažmá pro společnost WB. Herectví se věnovala od 50tých let. To už měla za sebou středoškolská studia a vystřídala společnost WB za MGM. Její parketou byly muzikály a komedie. Mimo filmy hrála často na Broadwayi a za adaptaci muzikálu Nepotopitelná Molly Brownová v režii Charlese Walterse byla nominována v roce 1964 na Oscara.

Často se objevovala v zábavných TV pořadech jako Ed Sullivan Show, Eddie Fisher Show nebo Bob Hope Show. V letech 1969-70 produkovala svou vlastní "Debbie Reynolds Show". Později vytvořila hlavní úlohu v TV seriálu "Aloha Paradise" (1981). V 90tých letech se ve filmech objevuje v rolích matek hlavních hrdinů: Nebe a země, Matka, Svatba naruby.

Vedle filmů natáčela gramofonové desky, které byly velice úspěšné, a prodávaly se ve velkých nákladech. Vystupovala s vlastními programy v prestižních klubech v Las Vegas, Atlantic City, atd. Broadway jí přivítal s otevřenou náručí v obnovené premiéře muzikálu "Irene" a úspěšná byla i v dalším muzikálu "Žena roku".

A právě neznámějším snímkům této herečky, známé pod jménem Debbie Reynolds, která zemřela 28. prosince 2016, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším díle pořadu Hudba stříbrného plátna. Premiéra pořadu je připravena na středu 18. ledna 2017 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 22.1. v 11:00 a v pondělí 23.1. ve 22:00.