Říjnové večery s hudbou

7.10.2017 / Koncert bez smokingu / Martina Klausová

Na fotografii: harfeník Xavier de Maistre

Pondělí 9.10.2017
Antonio Rosetti:
Koncert pro lesní roh a orchestr Es dur
Koncert pro lesní roh a orchestr E dur
Koncert pro lesní roh a orchestr Es dur
Koncert pro lesní roh a orchestr Es dur
Hrají:
Radek Baborák - cor
Bavorská komorní filharmonie, řídí Johannes Moesus

Úterý 10.10.2017
Wolfgang Amadeus Mozart:

Sinfonia concertante pro hoboj, klarinet, lesní roh a fagot
Antonín Dvořák:
Serenáda pro dechy, violoncello a kontrabas
Hrají:
Jan Souček ob, Jan Mach - cl, Kateřina Javůrková - cor, Václav Vonášek - fg
Camerata Chamber Orchestra, řídí Jan Jakub Bokun
Alexandr Glazunov:
Koncert pro altsaxofon a orchestr Es dur
Hrají:
Pawel Gusnar - altsax
Camerata Chamber Orchestra, řídí Jan Jakub Bokun

Středa 11.10.2017
Johann Sebastian Bach:
Koncert pro klavír a orchestr č. 7 g moll
Koncert pro 2 klavíry a orchestr C dur
Koncert pro klavír a orchestr č. 6 f moll
Koncert pro 2 klavíry a orchestr c moll
Hrají:
Joao Carlos Martins - pft
José Eduardo Martins - pft
Sofijští sólisté, řídí Plamen Djurov

Čtvrtek 12.10.2017
Ottorino Respighi:
Kouzelný krámek Rossiniho hudby
Georges Bizet:
Arlézanka. Svity č. 1 a 2
Hraje:
Symfonický orchestr Slovenského rozhlasu v Bratislavě, řídí Pavle Dešpalj

Pátek 13.10.2017
Felix Mendelssohn-Bartholdy:
Koncertní kus pro klarinet, basetový roh a orchestr č. 2 op. 114
Gioachino Rossini:
Introdukce, Téma a Variace pro klarinet a orchestr
Max Bruch:
Koncert pro klarinet, violu a orchestr e moll, op. 88
Gioachino Rossini:
Variace C dur pro klarinet a malý orchestr
Felix Mendelssohn-Bartholdy:
Koncertní kus f moll pro klarinet, basetový roh a orchestr č. 1 op. 113
Hrají:
Ludmila Peterková - cl
Nicolas Baldeyrou - basetový roh
Alexander Besa - vla
Pražská komorní filharmonie, řídí Jiří Bělohlávek

Sobota 14.10.217
Johannes Brahms:
Sonáta č. 2 pro klavír fis moll, op. 2
Variace na téma Paganiniho, op. 35/I., II.
Valčíky pro klavír, op. 39 (výběr)
Hraje:
Jan Simon - pft

Neděle 15.10.217
Antonio Vivaldi: 
Koncert D dur
Alessandro Marcello:
Koncert pro ob a sm (v úpravě pro arp)
Elias Parish Alvers:
Mandolína
Thomaso Giovanni Albinoni:
Adagio
Giovanni Pescetti:
Sonáta c moll
Antonio Vivaldi:
Koncert G dur
Antonio Vivaldi:
Čtvero ročních dob. Zima
Félixe Godefroid:
Benátský karneval
Hrají:
Xavier de Maistre - arp
Soubor l´Arte del Mondo