Elegance, skvělá zábava a jedinečná atmosféra vídeňských plesů. Rakouský ples v Praze

Každoročně se v reprezentačních prostorách paláce Žofín koná Rakouský ples, který je považován za vrchol pražské plesové sezóny. Nabízí skvělou plesovou atmosféru a zábavu až do rána a pro každou dámu dárek na rozloučenou.

Rakouský ples navazuje na věhlasnou tradici vídeňských plesů a do Prahy každoročně přináší kousek vídeňské plesové atmosféry. Jsou při něm dodržovány vídeňské plesové tradice, jakými je velkolepé slavnostní zahájení včetně předtančení mladých párů, zahájení tance tradiční výzvou „Alles Walzer!“ anebo půlnoční čtverylka vedená vídeňským tančením mistrem. Samozřejmostí je i malý dárek pro každou dámu, tradiční „Damenspende“.

Letos se uskuteční v pátek 19. ledna 2024 od 20 hodin a jeho hvězdami budou Eva Burešová, Ondřej Gregor Brzobohatý nebo ”český Sinatra” Jan Smigmator. Dále vystoupí Český národní symfonický orchestr, Orchestr Josefa Hlavsy, Vídeňský taneční mistr Michael Hysek, DJ Adam Nedvídek, či pianista Radim Linhart.

Návštěvníci se mohou těšit na překrásné taneční melodie až do brzkých ranních hodin, velkolepé slavnostní zahájení, půlnoční čtverylku pod vedením vídeňského tanečního mistra, vídeňské speciality, výběr z těch nejlepších rakouských vín, sklenku šampaňského a tapas v Taittinger Champagne lounge anebo lahodné koktejly ve Wiener Café baru. Moderní rytmy a skvělý DJ Vás pak roztančí na diskotéce v Malém sále. Chybět nebudou ani úžasní "taxi" tanečníci, kteří umožní vašemu partnerovi krátký oddech anebo na parket doprovodí dámy, které přijdou bez doprovodu.

Foto (©Rakouský ples)

Podcast