ČNSO opět nabídne oblíbenou filmovou hudbu. Vzdá také hold Belmondovi

Český národní symfonický orchestr letos na podzim opět přichází se svou tradiční nabídkou filmové hudby. Posluchači se mohou těšit na známá skladatelská jména jako Nino Rota, Ennio Morricone, Vladimir Cosma nebo John Williams. Na program zařadili také poctu legendě filmového plátna, Jeanu–Paulu Belmondovi.

25. října bude ve Smetanově Obecního domu zahájena nová koncertní série filmové hudby v podání Českého národního symfonického orchestrů, a to koncertem nazvaným Velikáni filmové hudby. Pod taktovkou šéfdirigenta orchestru Stevena Mercuria zazní hudba skladatelů jako Nino Rota, Ennio Morricone nebo John Williams a melodie ze snímků Tenkrát na Západě, Indiana Jones a Dobyvatelé ztracené archy, Star Wars: Epizoda IV - Nová naděje, Kmotr nebo Velký blondýn s černou botou.

23. listopadu bude následovat koncert nazvaný Reviens Bébel!, kterým si mohou posluchači připomenout hudbu z filmů loni v září zesnulého herce Jeana-Paula Belmonda. Na programu bude hudba ze snímků Muž z Acapulca, Zvíře, Muž z Ria nebo Velký šéf. Před těleso se postaví dirigent Marcello Rota.

Pro milovníky oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku, spojené díky televizi neodmyslitelně s Vánocemi, je na 14. prosince připravena projekce tohoto filmu s živou hudbou. Český národní symfonický orchestr tentokrát povede dirigent Jan Chalupecký. „Filmové hudbě se věnujeme již čtvrtstoletí a vánoční čas navodí filmová Popelka ve Smetanově síni již potřetí,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru a trumpetista Jan Hasenöhrl.

Zdroj: tisková zpráva

Foto: Profimedia (ilustrační)

Podcast