Moz-Art a Vítej na světě II. Únorová vystoupení Tanečního centra Praha

Taneční centrum Praha - konzervatoř, gymnázium připravilo na únor dvě baletní vystoupení. Ve Vinohradském divadle na hudbu Wolfganga Amadea Mozarta a na Nové scéně na písničky Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

26_03_TCP_S.Gherciu-258-5.webp
  • Vítej na světě II (©Serghe Gherciu)

Moz-Art, 18.2.2024, 19:00, Divadlo na Vinohradech

Dokonalá kombinace hudby, baletu a jemného humoru, to je nové představení Moz-Art. Diváky přenese do magického světa tance a nabídne nezapomenutelný večer složený z jednoaktových inscenací. V jejich rámci se představí dva významní maďarští choreografové Attila Egerházi a Loránd Zachár a vedle nich mladý úspěšný český choreograf Šimon Kubáň.

Ve druhé části večera bude uvedena repríza jednoaktového baletu Mirabell. Na hudbu Wolfganga Amadea Mozartovy jej režíroval a choreografoval Attila Egerházi, který se zapsal i do historie českého tanečního umění jako šéf baletu v Jihočeském divadle, a více než dvacet let zcela zásadně ovlivňuje kmenový repertoár a uměleckou tvář souboru Balet Praha Junior.

Komponované představení Moz-Art je ukázkou potřebné a pragmatické spolupráce mezi profesionálními tanečníky Pražského komorního baletu a nejlepšími studenty konzervatoře Taneční centrum Praha – členy Baletu Praha Junior, kterou jim umožňuje Dům tanečního umění v pražském Braníku.

26_03_TCP_S.Gherciu-196.webp
  • Vítej na světě II (©Serghe Gherciu)

Vítej na světě II, 23.2.2024, 19:00, Nová scéna Národního divadla

Velká repríza celovečerního rodinného titulu tanečního divadla v interpretaci souboru Baby Balet Praha, mladších studentů konzervatoře Taneční centrum Praha, tentokrát na Nové scéně Národního divadla.

Autorský tým zkušených tvůrců dětských choreografií mapuje pět životních etap: narození, dětství, školní léta, pubertu a dospělost.

Dramaturgie využila mimořádně chytré a poetické texty čtyřiadvaceti písní Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře, které představují mikro-scénáře pro jednotlivé choreografie. Toto současné taneční divadlo však nesměřuje pouze k dětským divákům. Nesnaží se být ani infantilní, ani podbízivé. Naopak, tanečními a scénickými prostředky, doplněnými projekcí, se snaží vyjádřit životní moudrost, dramatičnost a humanismus, které jsou v textech písní obsažené.

Projekt vznikl na námět Vlasty Schneiderové. Zdeněk Svěrák vytvořil pro jednotlivé životní etapy originální autorský text, který také namluvil. Producentem díla je Mezinárodní centrum tance.

26_03_TCP_S.Gherciu-209-3.webp
  • Vítej na světě II (©Serghe Gherciu)

Úvodní foto: Vítej na světě II (©Serghe Gherciu)

Podcast