Renaud Capuçon se na svém novém albu vrací k filmové hudbě. Doprovází ho Les Siècles

Po úspěšné nahrávce z roku 2018 se houslista již podruhé vypravil do světa filmových melodií na albu s názvem „Les Choses de la Vie – Cinema II“.

Francouzský houslista Renaud Capuçon po šesti letech opět vydal album s filmovou hudbou. CD vydané 16. února na labelu Erato se jmenuje Les Choses de la Vie – Cinema II a navazuje na Capuçonův bestseller Cinema z roku 2018.

Oproti staršímu titulu se tentokrát dramaturgie zaměřuje výlučně na tvorbu francouzských filmových skladatelů. Hudba autorů jako Maurice Jarre, Georges Delerue, Francis Lai, Alexandre Desplat, Michel Legrand a dalších zní v úpravách aranžéra Cyrilla Lehna pro sólové housle a komorní orchestr.

Právě orchestr má ovšem na celkovém výsledku zásadní podíl. Capuçon totiž ke spolupráci přizval Les Siècles, renomované těleso založené v roce 2003 Françoisem-Xavierem Rothem, které je proslulé mimořádnou interpretační všestranností, citlivostí a smyslem pro styl, s nímž přistupují ke skladbám napříč hudební historií. Na této nahrávce je diriguje mladý britský dirigent Duncan Ward.

1200x1200bf-60.jpg
  • Obal alba (©Warner Classics)

Foto: Renaud Capuçon (©Simon Fowler)

Podcast