Dian Fosseyová či Ellen Ripleyová. Některé z nejslavnějších rolí Sigourney Weaver

Susan Alexandra Weaver začala křestní jméno Sigourney užívat v roce 1963, a to podle Sigourney Howardové, jedné z vedlejších postav románu Velký Gatsby.

Americký film Gorily v mlze z roku 1988 vypráví příběh americké rehabilitační sestry Dian Fosseyové, kterou její zájem o vymírající druh horských goril přivede do afrického Konga, kde má pro National Geografic pokračovat v jejich přerušeném sčítání. Kvůli občanské válce je sice nucena přesunout se společně s domorodým průvodcem Sembagarem do sousední Rwandy, přesto se však rozhodne úkol splnit. Přestože nemá se zvířaty žádné zkušenosti, je odhodlána vytrvat navzdory všem potížím. Pokračuje ve výzkumu, získává zkušenosti a osud goril, které pytláci zabíjejí kvůli suvenýrům a loví pro zoologické zahrady, se stává jejím celoživotním zájmem, který se během let postupně mění v posedlost. Během osmnácti let provedla řadu jedinečných pozorování v přirozeném prostředí zvířat, vybojovala řadu bitev s pytláky, prožila krátký milostný románek s fotografem Bobem Campbellem a také si svým nekompromisním postojem a později i podivínským chováním získala řadu nepřátel.

V hlavní roli Dian Fosseyové zazářila Newyorčanka se židovskou krví Sigourney Weaver, rodným jménem Susan Alexandra Weaver. Je považována za průkopnici ženských hrdinek ve sci-fi filmech a k jejím nejvýznamnějším rolím patří postava Ellen Ripleyové ve filmové sérii Vetřelec, díky které byla v roce 1986 nominována na Oscara v kategorii nejlepší herečka

A právě některým projektům Sigourney Weaver se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna, jehož premiéra je připravena na středu 27. září 2023 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 1. 10. v 11:00 a v pondělí 2. 10. ve 22:00.

Foto: Sigourney Weaver (©Shutterstock)

Podcast