Gladiátor navštívil Karlovy Vary

Na Novém Zélandu narozený australský herec, hudebník a držitel Oscara a Zlatého glóbu pro herce v hlavní roli za film Gladiátor Russel Crowe byl jednou z hlavních hvězd letošního ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Některým z jeho slavných snímků se bude věnovat další pořad cyklu Hudba stříbrného plátna na Classic Praha.

Rodák z Nového Zélandu Russel Crowe se s rodiči ve čtyřech letech přestěhoval do australského Sydney. Rodiče pracovali ve filmovém cateringu, a tak se malý Russell často objevoval v malých dětských rolích. V roce 1978 se ale rodina vrátila na Nový Zéland, Russelova začínající kariéra dětského herce skončila a mladík se začal se živit jako DJ v nočních klubech a rockový zpěvák pod jménem Russ le Roq. Nahrál svůj první single „I Want to Be Like Marlon Brando“ a rocku zůstává ostatně věrný dodnes. Pro svoji kapelu 30 Odd Foot of Grunts píše texty písní, zpívá a hraje na kytaru. Jako zpěvák a muzikant se ostatně představil i v Karlových Varech.

GettyImages-1500120247 Russel Crowe.jpg

Svou hereckou kariéru začínal Russel Crowe na počátku 90. let v australských televizních seriálech (Záchranáři) a filmech (Romper Stomper). Třikrát po sobě byl nominován na Oscara; obdržel jej při druhé z těchto nominací, v roce 2000. Je také spoluvlastníkem australského ragbyového týmu South Sydney Rabbitohs.

Slavným snímkům Russela Crowea se bude věnovat věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní hudba z filmů Gladiátor, Čistá duše, či Master & Commander: Odvrácená strana světa.

Premiéra je připravena na středu 11. října 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 15.10 v 11:00 a v pondělí 16.10. ve 22:00.

Foto: Russel Crowe (©GettyImages)

Podcast