Brno rozzáří hvězdy baletu

Únorová Gala Bajadéra s londýnskými sólisty

Národní divadlo Brno nabídne první sólisty Royal Ballet London v titulních rolích baletu Bajadéra. Gala Bajadéru s hvězdami Královského baletu v Londýně uvidí diváci již 8. února 2022!

Balet Národního divadla Brno zveřejnil další dvě jména hostujících tanečníků v první Bajadéře příštího roku. V Gala Bajadéra se českému publiku představí první sólistky Královského baletu v Londýně Fumi Kaneko a Yasmine Naghdi. Obohatí tím již tak výjimečnou reprízu s již oznámeným hostem Vadimem Muntagirovem.

Vadim Muntagirov začal spolupracovat s Baletem Národního divadla Brno v roce 2019 při turné do finského Tampere. V září 2021 přijel podruhé i do České republiky a rozburácel Janáčkovo divadlo jako princ Siegfried v Labutím jezeře. Muntagirov byl vyhlášen časopisem Dance Europe tanečníkem roku 2021 a patří mezi nejlepší interprety klasického repertoáru na světě.

Yasmine Naghdi je první sólistkou Královského baletu od roku 2017 a v repertoáru má hlavní a titulní role baletů jako Labutí jezero, Giselle nebo Spící krasavice. V Brně se představí jako dcera Maharádži Gamzatti. Fumi Kaneko patří mezi nejnovější první sólistky Královského baletu od této sezony a v Gala Bajadéře ztvární titulní roli chrámové tanečnice Nikie.

Spolupráce je výsledkem snahy uměleckého šéfa baletu Mária Radačovského, který k účinkování vzácných hostů uvedl: „Jsem nesmírně rád, že moje jednání s vedením Královského baletu bylo úspěšné a výsledkem je tato krásná spolupráce. Je mi ctí, že pozvání do Brna přijaly hvězdy světového formátu.

Umělecký šéf baletu NdB zároveň slibuje, že Gala Bajadéra v Brně 8. 2. 2022 bude událost sezóny 2021/2022 a nejpíš i nevídaná událost na jevištích v České republice. V prodeji jsou nejen běžné vstupenky, ale také ty, které kromě mimořádné podívané doplní po představení ještě přípitek s tanečníky.

Foto: Bill Cooper (Bajadéra, Yasmine Naghdi jako Gamzatti, Royal Opera House, 2018, výřez)

Podcast