Cello Republic v sobotu v Městské knihovně pokřtí své první CD Freedom

Václav a Eva Hudečkovi budou speciálními hosty večera, kde zaznějí populární melodie v úpravách pro 4 violoncella.

Soubor čtyř violoncell Cello Republic je zdánlivě novou značkou na české scéně. Tři z jeho členů - Petr Špaček, Jan Zemen a Ivan Vokáč - však předtím byli členy úspěšného crossoverového uskupení Prague Cello Quartet, které ale nedávno prošlo významnými personálními změnami. Špaček, Vokáč a Zemen tak založili "nový stát" Cello Republic - tedy Violoncellovou republiku - a přibrali do ní ještě Matěje Štěpánka. Orientace těchto muzikantů na crossoverový žánr, tedy známé melodie v originálních aranžmá pro čtyři violoncella, okořeněných humornou jevištní prezentací, nicméně zůstává stále stejná.

Cello Republic oficiálně fungují od září letošního roku. Jejich první album nese název Freedom neboli Svoboda a vyšlo v polovině října. Na obalu je pestrobarevný papoušek a podobnou pestrost nabízí i dramaturgie: najdeme zde například písně skupiny Queen nebo Stevieho Wondera, evergreeny Jaroslava Ježka i hudbu z muzikálu Fantom opery. O nové nahrávce členové Cello Republic říkají, že je jakýmsi "manifestem nově vzniklé republiky".

310190481_141847588565407_3858668067145747431_n.jpg

Album bude pokřtěno ve Velkém sále Městské knihovny v Praze v sobotu 26. listopadu od 19:30. Cello Republic slibují kromě melodií z nového CD i řadu překvapení, nejen hudebních. Hosty večera budou Václav a Eva Hudečkovi. Více informací je k dispozici na webu Cello Republic.

Foto: FB Cello Republic

Podcast