Composers Summit Prague 2024. Hvězdy filmové a videoherní hudby už potřetí v Praze

Od 18. do 23. dubna 2024 proběhne v Praze již třetí ročník Composers Summit Prague. Tato akce s mezinárodní účastí se zaměřuje na hudební složku audiovizuálních děl: filmů, seriálů a počítačových her.

Na již 3. ročník Composers Summit Prague přijedou do Prahy mezi 18. a 23. dubnem 2024 profesionálové i nadšení amatéři v oblasti audiovizuální tvorby, aby zde sdíleli zkušenosti, rozvíjeli vzájemnou spolupráci a získávali hodnotnou zpětnou vazbu.

Součástí programu, který se bude odehrávat v prostorách Prague Marriott Hotel, jsou desítky masterclassů, lekcí, workshopů a tematických diskusí o filmové, seriálové a gamingové hudbě. Akreditovaní účastníci se mohou těšit na workshopy osobně vedené hollywoodskými skladateli. Mezi potvrzené osobnosti patří například John Debney, trojnásobný držitel ceny Emmy, nebo Jesper Kyd - světová hvězda gamingové hudby a autor soundtracku k videoherní sérii Assassin's Creed.

Jesper_Kyd-09.27.22-Ben_Bentley-HIGH_RES-9396-scaled.jpg
  • Jesper Kyd (©Ben Bentley)

Už tradičně summit zahájí velkolepý koncert filmových hitů ve Smetanově síni Obecního domu v podání Českého národního symfonického orchestru. Na koncertě s názvem Spectacular Music of Hollywood budou slavní hollywoodští skladatelé - mimo jiné Conrad Pope, Mychael Danna, Jeff Beal nebo Christopher Young - osobně dirigovat svá díla. Zazní hudba z filmů Iron Man 2, Hellraiser nebo ze seriálů Ted Lasso či Bořek stavitel.

„Další ročník opět posouváme výše, a to i díky zpětné vazbě skladatelů i akreditovaných účastníků. Summit se za dva roky proměnil v největší evropskou akci tohoto druhu a světovou kvalitu hodláme držet i v budoucnu. Česká republika je plná talentů, ale zatím zde není tolik prostoru pro praktickou edukaci, která je v tomto odvětví naprosto zásadní. Summit navíc získává na popularitě v zahraničí, nárůst zájemců z celého světa roste, od čehož si slibujeme lepší propojení s mezinárodní scénou.“ popisuje šéf marketingu a komunikace Jakub Kouřil.

Oskarový skladatel Mychael Danna společně s Eliou Cmíralem, Harry Gregson-Williamsem a Christopherem Youngem v průběhu ReflexTalks, foto_ Kač Brožová.jpg
  • Harry Gregson-Williams, Elia Cmíral a Mychael Danna (©Kač Brožová)

Úvodní foto: Nan Schwartz na loňském ročníku Composers Summit Prague (©Kač Brožová)

Podcast