Divadelní léto v Olomouci vábí diváky na repertoárové novinky, větší a komfortnější hlediště a novou chill out zónu

Letošní Moravské divadelní léto se uskuteční ve Smetanových sadech v Olomouci v termínu od 16. do 27. června 2024. Tento open air festival Moravského divadla Olomouc nabídne řadu oblíbených komedií a muzikálů včetně novinek jako jsou Sugar a Natěrač. Diváky potěší také nová chill out zóna s rozšířenou kapacitou a nabídkou občerstvení a vyšší počet míst k sezení v komfortněji uspořádaném hledišti. První vlna cenově zvýhodněných vstupenek bude v prodeji pouze do 19. 5.

Také letos bude letní scéna Moravského divadla Olomouc umístěna naproti sbírkovým skleníkům ve Smetanových sadech. Nabídne divákům řadu oblíbených komedií a muzikálů, na které láká cenově zvýhodněnými vstupenkami, které budou k mání jen do 19. května.

Vedoucí obchodního oddělení Tereza Matějková prozradila záměr organizátorů letošního divadelního léta a uvedla také některé body programu: „Rádi bychom navázali na loňskou rekordní účast, kdy na festival zavítalo 4 500 diváků. Letošní ročník otevřeme novinkou z repertoáru souboru opery a operety, muzikálem Sugar, který hudebně doprovodí orchestr. Slavnostní zahájení doplní stylový doprovodný program.“ Následovat bude muzikál Noc na Karlštejně, interaktivní detektivní komedie Splašené nůžky a novinka Natěrač, kterou s činohrou v listopadu nastudovala režisérka Jana Paulová.

Druhá neděle produkcí na letní scéně bude patřit dětem. V 10 a 14 hodin uvidí hudební pohádky Miniopery a Ateliér MDO připraví doprovodný program a dílničky. Odpolední představení jsou připravována s organizací Paměť národa, jejíž činnost bude podpořena nákupem vstupenky. O zábavu dalších večerů se opět postará soubor činohry s komediemi Dokonalá svatba, Sluha dvou pánů a Splašené nůžky. Festival zakončí Noc na Karlštejně.

Stejně jako loni bude večerní program začínat v 19:30 hodin. Návštěvníci se od 18 hodin mohou osvěžit ve vylepšené chill out zóně s rozšířenou kapacitou a nabídkou občerstvení, kterou zajistí mimo jiné podniky Na břehu Rhôny a Coffee Park. Vstup do hlediště bude otevřen v 18:30 hodin, tedy hodinu před představením.

První vlna cenově zvýhodněných vstupenek za 350 Kč bude v prodeji do 19. května. Poté se cena zvedne na 400 Kč. Vstupenky je možné koupit v pokladně divadla a online na www.moravskedivadelnileto.cz. Po zahájení festivalu bude cena činit 400 Kč v online prodeji, na místě pak budou vstupenky k dispozici za 450 Kč. Záštitu nad akcí převzal primátor statutárního města Olomouce Mgr. Miroslav Žbánek, MPA a hejtman Olomouckého kraje Ing. Josef Suchánek.

Foto: letní scéna MDO ©Moravské divadlo Olomouc

Podcast