Divadlo Na zábradlí 8. září vstoupí do 65. sezony: Na programu je přeplavání Vltavy, Kulisa live, vernisáž a 100. repríza Hamletů

Výroční pětašedesátou sezonu legendární pražské scény zahájí tradiční přeplavání Vltavy. Fanoušci divadla se mohou na plavce přijít podívat na náplavku u Smetanova nábřeží vedle čapadla nebo se do kolektivního plaveckého výkonu přímo zapojit.

Sraz sportovních nadšenců je 8.září v 15 hodin před Divadlem Na zábradlí, odkud se přemístí na severní stranu Střeleckého ostrova a společně vyplují do nové sezony.

DNz-2022-foto_Jan_Burik.9fc6afc69a271771788fe30a677d9cfb.jpg

Z nábřeží se divadelníci přesunou na Anenské náměstí. Od 16.30 tam bude probíhat živé provedení podcastové talkshow Kulisa, ve které herečky Kateřina Císařová a Barbora Bočková vyzpovídají členy souboru i uměleckého vedení divadla a společně návštěvníkům poodhalí své plány pro nadcházející měsíce. Pořad bude zároveň živě přenášen na sociálních sítích a následně bude na Spotify profilu divadla zveřejněn jeho zvukový záznam, takže ani ti, kdo se zahájení nebudou moci zúčastnit osobně, nepřijdou zkrátka. Na Kulisu naváže v 18.00 dvojitá vernisáž nových výstav v divadelních prostorech – v kavárně Divadla Na zábradlí bude uvedena permanentní výstava zákulisních fotografií zachycujících střípky divadelního života. Ve foyer pak nahradí dosavadní výstavu ukrajinského grafika Oleksandra Grekhova nová expozice diváckých vzkazů mimozemským civilizacím sesbíraných během repríz nedávno derniérované inscenace Ahoj vesmíre! uváděné v pražském Planetáriu.

Večer program završí 100. repríza oblíbené inscenace Hamleti, původního díla tvůrčího týmu Jana Mikuláška a Dory Štědroňové na téma hereckého života, hraní, předstírání a markýrování. Inscenace za sedm sezon na repertoáru divadla slavila úspěch nejen na domácí scéně, ale například i v Polsku či v Maďarsku a v neposlední řadě i ve virtuální realitě v rámci projektu Brejlando. Po představení bude následovat diskuze s herci – s diváky budou rozmlouvat Petr Čtvrtníček, Václav Vašák, Miloslav König a další hvězdy hereckého souboru, kteří jsou připraveni odpovídat i na ty nejpalčivější otázky ke svým rolím a životu na Zábradlí.

Foto: Jan Burik

Podcast