Gospely rozhýbané akrobaty

Divadlo Bravo uvede akrobatický muzikál NEBESA

Divadlo BRAVO!, bývalé Branické divadlo, v čele s předním tuzemským novocirkusovým souborem Losers Cirque Company obsadí od konce května až do července 2022 Klášter sv. Anežky České v centru hlavního města. Jeho magické gotické zahrady ožijí ve spolupráci s Národní galerií Praha bohatým kulturním programem. Letní scénu otevře na konci května unikátní projekt, který na české scéně nemá obdoby, původní akrobatický muzikál s názvem NEBESA.

NEBESA vznikají ve spojení tří specificky zaměřených a různorodých souborů: akrobatů Losers Cirque Company, tanečníků 420PEOPLE a pěvců Maranatha Gospel Choir. Na svou roli v muzikálu se v těchto dnech zodpovědně připravují i hlavní protagonisté Jiří Korn a Petr Jeništa, kteří se budou alternovat v úloze „šéfa” nebeského korporátu. Výsledek důkladné přípravy všech pěvců, tanečníků, akrobatů a herců bude možné vidět poprvé ve dnech 30. a 31. května, kdy proběhne dvojí premiéra tohoto ojedinělého projektu. Vstupenky na něj i na další program letní scény jsou již nyní v prodeji.

Ústřední melodie muzikálu tvoří gospelové písně amerického skladatele a zpěváka BrianPierre Fentresse, který s Maranatha Gospel Choir spolupracuje. Choreografii vytvořil Václav Kuneš z 420PEOPLE, režie se ujal Petr Horníček z Losers Cirque Company a dramaturgie Matěj Randár.

NEBESA vyprávějí příběh strážného anděla, který své ušlechtilé poslání odmítá vnímat pouze jako každodenní nudnou rutinu. Poté, co se zamiluje do „obyčejného smrtelníka”, se rozhodne vzepřít pravidlům nebeského korporátu a rozpoutá řadu událostí, které obrátí dění na nebi i na zemi vzhůru nohama. Muzikál bude uváděn výhradně v anglickém znění s doprovodnými českými vysvětlivkami.

Letní scéna Divadla BRAVO! nabídne divákům od svého otevření premiérou muzikálu NEBESA i další pestrý program. V klášterních zahradách bude k vidění divácky oblíbená inscenace The Loser(s) se showmanem En.Druem, která má v repertoáru Losers Cirque Company své stálé místo, a také lůzerské představení Konkurz, které mělo premiéru v loňském roce. Připravují se i workshopy párové akrobacie pro začátečníky.

Pro milovníky hudby se připravuje pokračování mimořádně úspěšného formátu improvizační show s názvem KMENY, ve které se představí trio hudebních vizionářů ve složení Dan Bárta, En.Dru a JeN Hovorka a kterou doplní taneční a akrobatické výstupy.

Ženské seskupení Holektiv ve složení Andrea Vykysalá, Karolína Křížková a Eva Stará nabídne v dvoulodí kostela sv. Františka v areálu Anežského kláštera inscenaci Vrány, poetické propojení pohybového divadla a podmanivé živé hudby v podání violoncellistky Terezie Vodička Kovalové. Pro malé diváky si pak akrobatky připravily strhující představení Letkyně plné nadsázky a skvělých leteckých rekvizit, které rozzáří dětská očka.

Foto: Tomáš Martin (výřez z plakátu k muzikálu Nebesa)

Podcast