Ivan Ženatý online

Moravská filharmonie nabídne on-line koncert s houslistou Ivanem Ženatým.

Moravská filharmonie Olomouc chystá na pondělí 25. ledna on-line koncert s Ivanem Ženatým, jedním z nejvýznamnějších českých houslistů současnosti. V komorním programu sestaveném z děl Antonína Dvořáka, Johannese Brahmse a Maurice Ravela doprovodí houslového virtuosa klavírista Igor Ardašev. Virtuální koncerty zprostředkovává svým posluchačům olomoucká filharmonie po celou dobu koronavirové krize, nahrazuje jimi uzavřené koncertní sály.

Nedávno nabídla Moravská filharmonie Olomouc svým posluchačům mimo jiné novoroční on-line koncert, ve kterém zazněly známé taneční melodie z různých koutů světa.

"Jsme nesmírně rádi, že můžeme i v této době nabídnout posluchačům a milovníkům klasické hudby houslový recitál Ivana Ženatého, předního českého houslového virtuosa, který měl v této sezoně vystoupit v Moravské filharmonii v komorní koncertní řadě. Na našem dalším on-line koncertě se tak posluchači mohou těšit na díla vrcholných romantiků a ve své době také dvou přátel, Antonína Dvořáka a Johannese Brahmse," uvedl ředitel filharmonie Jonáš Harman.

Program koncertu Ivana Ženatého a Igora Ardaševa uzavře Sonáta pro housle a klavír Maurice Ravela. Koncert bude k vidění na webu www.mfo.cz a na facebooku Moravské filharmonie, a to v pondělí 25. ledna od 19:00.

Zdroj: ČTK
Foto: ivanzenaty.com

Podcast