Jak se vám líbí. Letní shakespearovské slavnosti startují 27. června

Letní shakespearovské slavnosti se vracejí do historických kulis Pražského hradu a po šesti letech se tak na oblíbeném Nejvyšším purkrabství znovu začne hrát divadlo. Sezonu zahájí 27. června premiéra komedie Jak se vám líbí.

Podrobnosti o letošním ročníku přináší Zuzana Filípková:

shakespeare.jpg
  • Václav Matějovský, Lucie Štěpánková, Roman Zach (©AGENTURA SCHOK, foto: Markéta Navrátilová)

Slavnosti letos přinesou hned tři premiéry. Tou první je inscenace oblíbené komedie JAK SE VÁM LÍBÍ v režii Jakuba Nvoty s tradičně vynikajícím obsazením. Diváci se tak mohou těšit na Lucii Štěpánkovou, Vaška Matějovského, Romana Zacha, Markétu Děrgelovou, Pavlu Tomicovou, Tomáše Jeřábka, Míru Noska, Jakuba Žáčka a další skvělé herce. S touto novinkou je připraveno celkem 35 večerů v Praze, Brně a Ostravě.

Další z chystaných premiér bude po dva červencové večery pořad NA SCÉNĚ MARTIN HILSKÝ uspořádaný u příležitosti významného životního jubilea překladatele Shakespearova díla, profesora Martina Hilského. Na jevišti Nejvyššího purkrabství jej vyzpovídá Marek Eben a během večera zazní také sonety v mluvené i zpívané podobě v podání výjimečných hostů.

Jak se již stalo v posledních letech dobrým zvykem, opět ve spolupráci s Prague Shakespeare Company uvedeme v premiéře hru v Shakespearově rodném jazyce, tentokráte klasickou tragédii ROMEO AND JULIET. Výčet novinek zde ještě nekončí. Svou pražskou premiéru bude mít slovenský HAMLET, oceňovaná inscenace režiséra Pavla Kheka, ve které se v hlavních rolích představí Ľuboš Kostelný, Marek Majeský, Tereza Kostková nebo Henrieta Mičkovicová. Mimo ty výše uvedené jsou na programu i následující hry: MACBETH, BOUŘE, HAMLET, VESELÉ PANIČKY WINDSORSKÉ, ZIMNÍ POHÁDKA, ZKROCENÍ ZLÉ ŽENY, SEN NOCI SVATOJÁNSKÉ, ROMEO A JÚLIA, KOMÉDIA OMYLOV a DVAJA PÁNI Z VERONY.

Úvodní foto: Václav Matějovský, Lucie Štěpánková (©AGENTURA SCHOK, foto: Pavel Mára)

Podcast