Jeden z nejúspěšnějších českých barytonistů Jiří Rajniš bude debutovat v Teatro Verdi v italské Pise

15. a 17. března se v italském ikonickém městě Pisa odehrají dvě představení nové koprodukce opery Così fan tutte Wolfganga Amadea Mozarta. Jiří Rajniš v ní ztvární jednu z hlavních postav, a sice Guglielma.

2023_10_20_Cosi fan tutte Prima (1084).JPG
  • Z inscenace Così fan tutte (©archiv Jiřího Rajniše)

Koprodukce v režii Stefana Vizioliho a se scénografií slavného italského malíře Milo Manary se uskutečnila v říjnu minulého roku v rodišti hudebních velikánů období baroka, Pergolesiho a Spontiniho v Jesi. Po opětovném uvedení v Pise inscenace cestuje v prosinci 2024 do světově proslulého Teatro Comunale Pavarotti-Freni Modena v rodišti dvou zmíněných legend italského bel canta, po nichž je divadlo pojmenováno. Dále se tato inscenace objeví v Teatro Sociale v Rovigu a poslední tři představení proběhnou ve francouzských Métách v Opéra-Théâtre de Metz v únoru 2025.

2023_10_20_Cosi fan tutte Prima (529).JPG
  • Z inscenace Così fan tutte (©archiv Jiřího Rajniše)

Obsazení tvoří výrazní mladí umělci současné světové opery. Hosté např. Covent Garden, Teatro alla Scala, Opernhausu v Curychu, National Theate v Tokiu, Metropolitní Opery, Teatro San Carla v Neapoli a dalších. Vše pod taktovkou Maestra Alda Sisilla, šéfdirigenta operních domů v Bologni, Modeně a ve zmíněné Pise.

2023_10_18_Cosi fan tutte ant giovani (147).JPG
  • Z inscenace Così fan tutte (©archiv Jiřího Rajniše)
2023_10_20_Cosi fan tutte Prima (770).JPG
  • Z inscenace Così fan tutte (©archiv Jiřího Rajniše)

Úvodní foto: Jiří Rajniš (©archiv Jiřího Rajniše)

Podcast