Koncerty s unikátní výstavou vzácných houslí

Na zámku Dobříš probíhá Festival hudby

Krásné interiéry a park zámku Dobříš ozdobí od 10. do 14. srpna neméně pěkné tóny klasických skladeb v rámci dalšího ročníku Festivalu hudby. Za koncertním dění v Dobříši stojí přední český houslový virtuos Jaroslav Svěcený, který se představí tento rok také v roli průvodce ojedinělou výstavou vzácných nástrojů. Housle, staré i několik staletí, si budou moci návštěvníci festivalu prohlédnout 13. srpna.

Festival hudby vytváří v Dobříši několik let zajímavou hudební tradici. Vedle Jaroslava Svěceného se na organizaci i na několika vystoupeních podílí také herečka Zdeňka Žádníková Volencová, která v rámci festivalu zahraje na příčnou flétnu, zarecituje své básně, nebo provede hudebně-divadelním večerem o slavném skladateli Vivaldim.

Kromě koncertů proběhnou v sobotu 13. srpna v rámci Festivalu hudby zámek Dobříš 2022 také dvě komentované prohlídky výstavy Slavné evropské housle, v rámci nichž účastníci mohou vidět evropské houslové skvosty ze soukromých sbírek. Výstavu v rámci prohlídek, které začínají v 11 a ve 13 hod., představí a výklad ke vzácným nástrojům podá houslový virtuos a zároveň soudní znalec Jaroslav Svěcený.

Víkendové koncertní dění na zámku Dobříš bude zajímavé i pro děti. V sobotu a v neděli jsou od 11 hod. Pro ně připraveny na nádvoří zámku pohádky divadla Lokvar. Vstupenky na představení, výstavu a koncerty je možné zakoupit předem, nebo před začátkem konání jednotlivých akcí a koncertů.

Program koncertů festivalu hudby na zámku Dobříš, začátek vždy v 19.30:

10.8. Galakoncert v parku (Francouzský park Zámku Dobříš)

11.8. Varhanní slavnost (kostel Nejsvětější Trojice)

12.8. Ve znamení ohnivého tanga (nádvoří Zámku Dobříš)

13.8. Na Vivaldiho (nádvoří Zámku Dobříš)

14.8. Jaroslav Svěcený a Cigánski diabli (SK) (nádvoří Zámku Dobříš)

Foto: Profimedia

Podcast