Letní hudební akademie Kroměříž otevírá přihlášky do letošního ročníku. Lektory jsou Kateřina Kněžíková, Fedor Rudin, Michaela Fukačová nebo Adam Plachetka

Mladí hudebníci a studenti už teď mají možnost přihlásit se na letní hudební akademii v Kroměříži. Její sedmý ročník se koná od 15. do 23. srpna 2024. V řadách vyučujících lektorů jsou opět mimořádná jména české i zahraniční klasické hudby. Umělci se představí nejen jako mentoři mladých hudebníků, ale také v programu doprovodného festivalu určeného široké veřejnosti.

Náplň kroměřížské akademie je kromě kvalitativní linky ojedinělá v intenzivním propojení teorie s praxí, možností studovat zároveň sólově i hru v orchestru a ucházet se o účast na hlavních festivalových koncertech. Zajímavými obory jsou také hudební managment či korepetice. „Hlásit se mohou hudebníci a zpěváci do jednotlivých sólových oborů, komorní smyčcová tělesa, studenti a manažeři z oblasti hudebního managementu se svými projekty i zájemci o praktické vedení prestižního hudebního projektu z oblasti produkce,“ uvedl umělecký ředitel akademie Tomáš Netopil.

Kahanek_vyuka.jpg
  • Ivo Kahánek při výuce (©Letní hudební akademie Kroměříž)

V letošním roce se mohou na ojedinělou zkušenost těšit například frekventanti pěvecké akademie, kde se o jejich výuku budou dělit mimořádní umělci, Kateřina Kněžíková a Adam Plachetka. Hudební obory budou vyučovat Ivo Kahánek (klavír), Fedor Rudin a Dalibor Karvay (housle), Michaela Fukačová s asistencí Philippe Muriseta (violoncello), Barbara Maria Willi (cembalo) a Pavel Nikl (viola a komorní hra). Lektorem hudebního managementu bude David Mareček, klavírní spolupráce Zdeněk Klauda a vedení orchestru Tomáš Netopil.

Rudin_vyuka.jpg
  • Fedor Rudin při výuce (©Letní hudební akademie Kroměříž)

Na vybrané studenty čeká devět dnů, kdy načerpají nové znalosti a zkušenosti, setkají se při výuce a na pódiu se světovými hvězdami a seznámí se s bohatou hudební historií i krásou města Kroměříže. „Mimořádně talentovaní účastníci mohou získat nominaci na účinkování s filharmonickým tělesem nebo na jedno z udělovaných ocenění doprovázené finanční částkou,“ doplnila výkonná ředitelka akademie Jana Kubáčová. „Můžeme se chlubit i tím, že řada absolventů následně slaví úspěchy na pódiích doma i v zahraničí a získávají řadu dalších ocenění, snažíme se jim v dalším angažování pomoci i my,“ dodala Jana Kubáčová.

Přihlášky ke studiu je možné podávat až do 11. června na webu akademie: https://www.academykromeriz.com/prihlaska-akademie/, kde jsou uvedeny i všechny požadavky a dispozice.

Zdroj: TZ
Foto: Adam Plachetka při výuce (©Letní hudební akademie Kroměříž)

Podcast