Místo Borise Giltburga vystoupí na festivalu Za poklady Broumovska klavírista Ivo Kahánek

Zahraje v sobotu 16. července v kostel Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují.

Covid mění program aktuálního sobotního koncertu festivalu Za poklady Broumovska. Místo původně ohlášeného pianisty Borise Giltburga, který nepřijede z důvodu náhlého onemocnění, vystoupí na sobotním koncertě festivalu Za poklady Broumovska 16. července v Polici nad Metují klavírista Ivo Kahánek.

„Koronavirus bohužel stále zasahuje do pořadatelských plánů, a tak jsme s velkou lítostí přijali zprávu Borise Giltburga o potvrzení nemoci covid-19. Z tohoto důvodu na festivalovém koncertě nevystoupí. Chtěla bych poděkovat za rychlou reakci pianistovi Ivo Kahánkovi, který i přes náročnost svého koncertního kalendáře přijal nabídku festivalu a koncert na poslední chvíli zachránil. Původní program se samozřejmě mění, zazní díla Fryderyka Chopina, Leoše Janáčka a dalších autorů,“ informuje o aktuální změně ředitelka Tereza Kramplová.

Ivo Kahánek zahraje program sestavený ze sonát Domenica Scarlattiho, cyklus V mlhách Leoše Janáčka a Nocturno b moll op. 9 č. 1 a Sonáta h moll op. 58​ Fryderyka Chopina.

VIP rezervace zůstávají v platnosti, místa v přední části kostela á 290,- Kč je možné rezervovat na emailu tereza.kramplova@zapoklady.cz. Ostatní vstupné je dobrovolné a je určené na obnovu kostelů broumovské skupiny.

Foto: Dušan Martinček

Podcast