Orchestr BERG uvede v úterý v oblíbeném formátu „Slyšet 2x“ skladbu Oscara Bianchiho

Skladba Permeability bude v české premiéře uvedena v úterý 2. dubna ve Studiu Hrdinů za osobní účasti švýcarsko-italského autora.

Orchestr BERG připravil na úterý 2. dubna od 19.30 další večer ve formátu Slyšet 2x, jehož motto zní: „Slyšet jednou je dobré, slyšet dvakrát mnohem lepší!“ Tento formát umožňuje návštěvníkům koncertu poslechnout si skladbu po prvním uvedení ještě podruhé, ovšem již s vědomím zajímavých detailů a souvislostí. „S novou hudbou je to totiž jako s cizími jazyky – opakovaný poslech nám pomáhá lépe rozumět a náš zážitek je pak bohatší,“ vysvětluje ředitelka orchestru Eva Kesslová.

Tentokrát v holešovickém Studiu Hrdinů zazní v české premiéře skladba Permeability švýcarsko-italského autora Oscara Bianchiho, který bude na provedení osobně přítomen a své dílo okomentuje. Kromě živě ovládané elektroniky zní ve skladbě i řada neobvyklých nástrojů: skleničky, okna, megafony i kontrabasový klarinet.

Oscar Bianchi (*1975) je laureátem řady ocenění a absolventem Milánské konzervatoře. Pobýval a tvořil v New Yorku, Berlíně, Varšavě i Paříži. Má na kontě řadu vokálně-instrumentálních, orchestrálních i jevištních skladeb velkého formátu, ale i kompozice pro menší obsazení.

Uměleckým vedoucím Orchestru BERG je dirigent Peter Vrábel. Těleso již působí na české scéně přes dvě desetiletí a věnuje se především uváděním nových skladeb současných autorů. Během svého působení uvedli už přes dvě stě premiér. Často zvou posluchače do netradičních prostor a propojují hudbu s vizuálními médii.

Foto: Oscar Bianchi (©Co Broerse)

Podcast