Pašijová hra v Činoherním studiu v Ústí

Činoherní studio v Ústí připravilo na Velikonoce on-line premiéru.

Ústecké Činoherní studio připravilo na Velikonoce on-line premiéru inscenace Pašijová hra aneb O tom slavném zmrtvýchvstání, která má připomenout kouzlo velikonočních svátků a a pobavit ve složitých časech celou rodinu.

Autorem hry je ostravský dramatik Tomáš Vůjtek, režisérem představení, plného humoru a písníček, Jan Plouhar.

Live stream hry je na plánu 1.,2. a 3. dubna a online stream 4. dubna.

Novinka v programu ústeckého divadla svým tématem i autorským týmem navazuje na oblíbenou Vánoční hru uváděnou pravidelně v době Vánoc. Děj doprovází na jevišti živá kapela, autory originálních písní jsou František Marek a Anežka Škrnová.

Režisér s dramaturgem Lukášem Černochem do inscenace obsadili kompletní herecký tým Činoherního studia. V roli Piláta se diváci setkají s Jaroslavem Achabem Haidlerem, anděla ztvárnila Andrea Berecková, Máří Magdalénu pak Annette Nesvadbová a dva hostující herci, Jan Jankovský a Kryštof Rímský, vystupují vedle Adama Ernesta jako tři generálové.

Pašijové hry mají základ v raném křesťanství, kdy reflektovaly umučení a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Ve středověku postupně zlidověly a obohatily se o prvky humoru. Z historických pašijových her čerpá i veršovaná dramatizace Tomáše Vůjtka.

Zdroj: ČTK
Foto: Profimedia

Podcast