PKF - Prague Philharmonia vystoupí tento pátek na festivalu Rock for People

V pátek 9. června zahraje orchestr PKF - Prague Philharmonia v šapitó na festivalu Rock for People společně s klarinetovým uskupením Clarinet Factory. Členem obou hudebních uskupení je klarinetista Jindřich Pavliš, který posluchače na toto vystoupení pozval v telefonickém vstupu v pondělním dopoledním vysílání rádia Classic Praha.

Netradiční spojení orchestru PKF - Prague Philharmonia a klarinetového kvarteta Clarinet Factory nabídne v pátek 9. června letošní 27. ročník festivalu Rock for People. Orchestr PKF se tak na festival vrátí přesně po čtyřech letech: v roce 2019 zde vystoupil spolu s pop-rockovou skupinou Vypsaná fiXa.

„Máme rádi hudební fúze a experimenty. Letošní dvojí vystoupení na Rock for People jednoznačně zapadá do naší linie překračování hranic. V PKF se takto snažíme oslovit nové publikum. A naopak návštěvníci tohoto festivalu podobná překvapení a nečekaná spojení vyhledávají,“ říká o připravovaném programu ředitelka PKF Kateřina Kalistová.

Na Rock for People tak v pátek zaznějí skladby z repertoáru Clarinet Factory v nových aranžích dirigenta a skladatele Marka Ivanoviće. Soubor Clarinet Factory se suverénně pohybuje napříč žánry a neobvyklým spojením se rozhodně nebrání: spolupracoval už například s Bobby McFerrinem, Ivou Bittovou, Lenkou Dusilovou a Beatou Hlavenkovou nebo s Tata Bojs. Páteční vystoupení tak podle zástupců obou těles slibuje program, který se bude pohybovat na pomezí rocku, popu, world music, jazzu a klasické hudby. Ještě předtím se také festivalovému publiku někteří členové PKF představí v rámci půlnočního vystoupení smyčcového kvarteta PKF — Prague Philharmonia String Quartet.

Takzvaný vážnohudební soubor se objevuje v našem programu každý rok. Nejde o kýč nebo nějaké úlitby, ale vždy speciální projekt reagující na program Rock for People. Spíše to interně nazýváme dialogem napříč žánry a částečně i generacemi. Ostatně, v publikum máme vždy spousty návštěvníků s klasickým vzděláním. A naopak, řada muzikantů současných stylů se ke ´klasice´ vrací – pasivním poslechem i aktivní tvorbou,“ doplňuje ředitel festivalu Rock for People Michal Thomes.

Foto: FB PKF - Prague Philharmonia

Podcast