"Rež, rež, rež“. Štefan Margita se s albem lidových písní vydává na koncertní turné

Slavný pěvec navštíví Zlín, Pardubice, Prostějov, Teplice, Plzeň, Prahu a řadu dalších českých a moravských měst. Vystoupí například v rámci festivalu Ludwiga van Beethovena, či festivalu Leoše Janáčka.

cover_album_Lidovky.jpg

Štefan Margita na svém nejnovějším albu Rež, rež, rež propojil ty nejslavnější slovenské, moravské a české lidové písně do podoby parádního zpívání oslavujícího nestárnoucí krásu lidových písní, které zároveň nechávají vyniknout Margitově opernímu tenoru. Písně tak přinášejí potěšení všem posluchačům, kteří oceňují hudební krásu bez žánrových omezení. Išel Macek do Malacek, Černé oči jděte spát, Ach, synku, synku, Keby som bol vtáčkom, Ej, lásko, lásko nebo Mať moja tvoří ucelenou koncepci tohoto výjimečného alba a na něj navázaného koncertního vystoupení pěvce, jehož srdce je otevřené všem těm česko – moravsko – slovenským cestám. Zkušený převod do přitažlivé populární muziky nepochybně zaujme a potěší.

StefanMargita_nahravaci-studio_photo-MartinKubica.jpg

Štefan Margita (©Martin Kubica)

Speciální koncertní turné startuje již 19. března 2024 v Kongresovém centru ve Zlíně a bude pokračovat v Pardubicích, Teplicích, Praze i dalších městech, kde pořadatelé plánují koncerty turné „Rež, rež, rež“ uvádět až do příštího roku.

Zdroj: TZ
Úvodní foto: Štefan Margita (©Lenka Hatašová)

Podcast