Státní opera se změní ve francouzskou riviéru!

Opera Národního divadla a Státní opera uvádí v rámci projektu Musica non grata revuální operetu Ples v hotelu Savoy maďarského skladatele přezdívaného „král jazzové operety“ Paula Abrahama. Sólisté, sbor, jazzový orchestr a velká taneční company vás provedou příběhem plným milostného jiskření a vtipných zápletek!

Ples v hotelu Savoy_web0766_(c) Zdeněk Sokol (kopie).jpg

Madeleine a Aristide de Faublas se vrací na francouzskou riviéru z ročních líbánek a staré hříchy je uvedou do spletitých situací plných humoru i dramatu. „Co je na této operetě strhující, je její multižánrovost – kombinace velkých, téměř muzikálových ‚Broadway‘ čísel s operou a vlastně i velmi těžkou činohrou, která si žádá až takový lehký, ‚wildovský‘ střih,“ říká o tomto díle držitel Ceny Alfreda Radoka, slovenský režisér Martin Čičvák, který ve Státní opeře Ples v hotelu Savoy připravuje. Paul Abraham spojil v tomto díle evropský jazz, maďarský čardáš, tango, pasodoble, názvuky klezmeru a arabské hudby i styl klasické vídeňské operety a hudebně tak vykouzlil absolutně strhující show, ve které následuje jeden hit za druhým. „Ples v hotelu Savoy je jízdenkou do světa skvělé hudby plné šlágrů, které se vám okamžitě dostanou pod kůži,“ přibližuje Abrahamovu hudbu dirigent a skladatel Jan Kučera, který se ujal hudebního nastudování. V orchestru zní harfy, mandolíny, banja, historické bicí nástroje, celesta nebo klavír!

Ples v hotelu Savoy_web9889_(c) Zdeněk Sokol (kopie).jpg

Okouzlující hudba, vtipný příběh, efektní taneční scény a nádherné kostýmy řecko-francouzského návrháře George Vafiase – to vše čeká na diváky tohoto mimořádně krásného díla, které se stalo jedním z největších evropských operetních šlágrů třicátých let a dočkalo se šesti filmových adaptací. Opereta bude uvedena v českém jazyce a její premiéra je naplánována na 16. a 18. září od 19 hodin ve Státní opeře v Praze. Na jednu z četných repríz se můžete těšit i na silvestrovský večer v rámci populárního Plesu v opeře. Vstupenky a více informací na musicanongrata.cz a narodni-divadlo.cz.

Ples v hotelu Savoy-web1900_(c) Zdeněk Sokol (kopie).jpg

Foto: © narodni-divadlo.cz | Zdeněk Sokol

Podcast