Svatováclavský hudební festival 2024 zahajuje předprodej

Svatováclavský hudební festival otevírá kompletní programovou nabídku svého 21. ročníku. Letos nabídne od 4. do 28. září jak v kostelích, tak i v muzeu, divadle nebo na univerzitě celkem 22 špičkových koncertů.

Do Ostravy tradičně přiveze své rezidenční soubory Collegium 1704, Collegium Marianum a Český filharmonický sbor Brno. Opravdové hudební lahůdky slibují projekty anglického vokálního tělesa VOCES8, italského kontratenoristy Filippa Mineccii s francouzským Les Affranchi·e·s, polského saxofonisty Pawła Gusnara nebo prestižního domácího dětského sboru Permoník Choir Karviná, či folklorní VUS Ondráš.

K Riku české hudby se zařadí nejen projekt Collegia 1704, ale také koncertního mistra České filharmonie Jana Mráčka s PKF – Prague Philharmonia, souborů Concerto Aventino a More Maiorum, Cappella Mariana s kanadským Constantinople a Sašou Rašilovem a také Závěrečný koncert s Filharmonií Bohuslava Martinů a sólisty Kateřinou Kněžíkovou, Markétou Cukrovou, Jaroslavem Březinou a Františkem Zahradníčkem.

Návštěvníci koncertů se také budou moci těšit na skvosty Antonína Dvořáka v podání Bennewitzovka kvarteta, Janáčkovy filharmonie Ostrava s Veronikou Rovnou a Romanem Hozou, Slovenský komorní orchestr, The Trio: Jiří Vodička, Václav Petr, Martin Kasík, nebo Dvořákovu „Lužanskou“ v podání Ensemble Inégal.

Celou programovou nabídku 22 koncertů naleznete na www.shf.cz

Vstupenky

Elektronická eVstupenka je nejjednodušším způsobem k výběru toho nejlepšího místa a rychlého nákupu přímo přes web SHF. Letošní ročník nabízí opět mnoho benefitů vstupem do mecenášského Klubu přátel SHF či vytvoření Vlastního abonmá (4+1 koncerty zdarma). Poskytována je sleva 20% pro studenty, seniory 65+ a ZTP, sleva 50% platí pro děti do 15 let a ZTP/P.

Zdroj: TZ
Foto: Collegium 1704 (©Petra Hajská)

Podcast