Televize MEZZO slaví 25 let. V rámci oslav nabídne řadu speciálních programů věnovaných klasice

Na první jarní den 21. března 1998 byly založeny dva televizní kanály MEZZO a MEZZO LIVE HD, které se věnují klasické hudbě, tanci a jazzu. Toto výročí je příležitostí oslavit velmi bohatou historii, zářivou současnost, ale také velmi slibnou budoucnost. V České republice navazuje na dlouholeté partnerství s Českou filharmonií a Národním divadlem.

Na období od 21. března do 1. května 2023 zařadí MEZZO výjimečnou, speciální programovou nabídku. Na obou stanicích odvysílá 17 přímých přenosů a 25 symbolických koncertů vybraných z bohatého archivu.

Oslavy otevře velký výroční koncert 21. března v Paříži, přenášený živě do celého světa, kde vystoupí čtyři mladé talenty do 25 let. Ve více než měsíčním speciálním programu nebudou chybět ti největší umělci. Součástí oslav bude i přímý přenos koncertu České filharmonie z pražského Rudolfina pod vedením Jakuba Hrůši. Další českou stopou bude Dvořákova Rusalka v podání orchestru Teatro Real, živě přenášena 23.3. z Madridu. Velkém finále 1. května završí Berlínská filharmonie a její šéfdirigent Kirill Petrenko koncertem pro Evropu, na MEZZO opět živě ze světoznámé katedrály Sagrada Familia v Barceloně.

MEZZO rebrand - Letos na jaře bude také představena nová vizuální identita, oba kanály získají nová loga, celý koncept bude odhalen v den narozenin 21. března 2023.

Foto © TV MEZZO

Podcast