Umění z Pragovky na prodej

Ve vysočanské hale proběhne Artbazaar

Tovární hala slavné značky Praga ve Vysočanech už několik let žije uměním. Lze jej tady vidět nejen v rámci výstav, ale také si jej z času na čas pořídit. Sobota 30. července bude v Pragovce patřit všem, které umění zajímá, mají co nabídnout, a také těm, kteří si chtějí svůj domov, či jiný prostor dotvořit něčím zcela unikátním. V budově zvané E Factory v Kolbenově ulici se bude konat v sobotu od 10 do 18 hod. Artbazaar na Pagovce.

Charakteristická budova Pragovky se již několik let proměňuje v zajímavý prostor, kde se potkávají umění a život, práce i zábava, staré s novým, historie, současnost i odvážné vize… Nejde však jen o charakteristickou budovu továrny. V místech, kde se rodil český průmysl a vyráběla auta slavná po celé Evropě, roste celá svébytná kreativní čtvrť nazývaná Pragovka. Současně s kulturním děním, které v uplynulých letech jedinečný industriální areál probudilo, Pragovka postupně ožívá a otevírá se dalším, novým možnostem. Vytváří se zde unikátní městský prostor, kde bude dost místa jak pro umění, tak pro originální kancelářské, vzdělávací nebo obchodní prostory i osobité rezidenční bydlení od studentského housingu po luxusní lofty.

Jednou s akcí, která je již s probouzející se staronovou městskou čtvrtí a tovární budovou spjata je akce nazvaná Artbazaar na Pragovce. V sobotu 30. července si zde během dne můžete pořídit nebo se jen podívat na signované kousky do vašich depozitářů. Na ArtBazaaru si můžete zakoupit originální umění od rezidentů Pragovky, ale i kousky od dalších vybraných umělců, jako jsou Pavel Trnka, Lawrence Wells, Martina Trojanová, Veronika Landa, BARVOLAM, Oldřich Navrátil, Martin Vála, Ondřej Meduna, Zuzana Růžičková, Markéta Soukupová, Markéta Oplištilová, Veronika Přikrylová, Jana Schloss, Miriam Schniererová, Tomáš Kurečka, Michal Synek, Margarita Ivy a Michaela Šindlerová, Artotéka MLP, Jiří Směták, Elisabeth Bauer, Olga Krykun, Yachu Kuo, Justyna Tuchohorska a další.

Nejde však jen o výstavní prodej. Na návštěvníky Pragovky čeká bohatý doprovodný program. V 10 hod., kdy začíná i prodej, bude zahájen dětský workshop. Pro děti bude určena mezi 13. a 14. hod. také komentovaná prohlídka výstavy a v 15 hod. se malí návštěvníci dočkají divadla. Dospělí si užijí nejen prohlídku vystavených děl a případně i jejich nákup, ale v 16 hod. navíc umělecké diskuze, v 18 hod. komentované prohlídky výstavy Pole v množném čísle / Velká voda a křtu katalogu k výstavě a od 19 hod. na ně čeká Závěrečné Afterparty.

Foto: Profimedia

Podcast