Večer s vídeňskými klasiky

Symfonický orchestr hl m. Prahy FOK odehraje první koncert ze svých komorních řad nazvaný Mozart & Haydn.

Sólisté FOK, kvarteto pěveckých sólistů a Kühnův smíšený sbor zahrají a zazpívají pod vedením dirigenta Petra Popelky 21. září 2021 v kostele sv. Šimona a Judy. Koncert je součástí řady Komorní hudba.

První z komorních koncertů pořádaných na druhé scéně FOK, v kostele sv. Šimona a Judy, nese název Mozart & Haydn, a to velmi příznačně. Oba tito hudební velikáni ve své době totiž kostel navštívili, a dokonce zde i koncertovali. Pod vedením Petra Popelky tedy orchestr FOK a Kühnův smíšený sbor na tomto místě probudí pomyslného ducha doby a zavzpomínají na časy vrcholného klasicismu.

Na programu budou méně známá díla obou skladatelů. FOK soustavně provádí Mozartova duchovní díla a tento večer bude patřit jeho litaniím k Panně Marii, které kromě mnoha mystických míst obsahují také tři virtuózní árie. Z Haydnovy obsáhlé hudební tvorby zazní předehra k opeře Lékárník a Koncertantní symfonie pro housle, violoncello, hoboj, fagot a orchestr, ve kterém se představí přední hráči FOK Hiroko Takahashi (housle), Petr Malíšek (violoncello), Jurij Likin (hoboj) a Václav Fürbach (fagot).

IG_1080x1080_orchestralni_koncerty_.jpg

Koncert se uskuteční v úterý 21. září 2021 v 19:30 v kostele sv. Šimona a Judy. Vstupenky lze zakoupit na www.fok.cz.

Obrázek: Archív FOK

Podcast