Začínají Letní shakespearovské slavnosti

Letošní ročník Letních shakespearovských slavností dnes zahájí v Královské zahradě Pražského hradu premiéra hry Bouře.

Nejznámější divadelní romance Bouře proslulého anglického básníka a dramatika Williama Shakespeara byla napsána roku 1611 a je zároveň poslední samostatně napsanou hrou autora. Inscenaci pro letošní Letní shakespearovské slavnosti nastudovala autorská dvojice Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský (SKUTR). V hlavních rolích se představí David Prachař, Josef Polášek, Marek Daniel, Eliška Křenková, Ondřej Malý, Zdeněk Piškula či Csongor Kassai.

Letní shakespearovské slavnosti se budou odehrávat i v Brně, kde začnou 17. července, Ostravě (19. července) a v Bratislavě (5. července).

Další pražskou premiérou bude 29. července komedie Sen noci svatojánské v podání Prague Shakespeare Company v režii Guye Robertse v originálním znění s českými titulky.

Jednou z letních produkcí bude i slovenská inscenace největší milostné tragédie všech dob, Romeo a Júlia, v níž hlavní role ztvární David Hartl a Mária Schumerová a v pražské premiéře se divákům představí 13. a 14. srpna.

Na programu slavností nebudou chybět ani Hamlet, Zimní pohádka, Veselé paničky windsorské, Zkrocení zlé ženy nebo Mnoho povyku pro nic.

Pořadatelé věří, že se Letní shakespearovské slavnosti odehrají v rozsahu, na který jsou diváci zvyklí, i když je budou i letos provázet zpřísněná hygienická opatření. Nyní se může akcí venku účastnit až 5000 lidí. Uvnitř budov může být maximálně 2000 návštěvníků, přičemž kapacita může být naplněna nejvýše ze 75 procent.

Foto: Letní shakespearovské slavnosti

Podcast