Komorní symfonie držitele ceny Grammy v podání PKF — Prague Philharmonia

Pražský orchestr vydal 5. ledna nové EP album s Komorní symfonií (Chamber Symphony) z pera producenta a skladatele Michaela Fina.

Michael Fine patří k předním světovým producentům klasické hudby. Byl vůbec prvním Američanem, který kdy zastával funkci uměleckého ředitele ve společnosti Deutsche Grammophon, a v roce 1992 získal prestižní cenu Grammy jako Producent roku v oblasti klasické hudby. S pražským orchestrem PKF — Prague Philharmonia a jeho šéfdirigentem Emmanuelem Villaumem již spolupracoval například na jejich albu z roku 2021 se skladbami A. Dvořáka a B. Martinů.

Letos 5. ledna na labelu Evidence vyšlo nové EP album, na které orchestr natočil Finovu Komorní symfonii (Chamber Symphony). Jedná se o skladbu pro 11 hráčů, která měla světovou premiéru v roce 2019. Členové PKF ho v Praze uvedli v evropské premiéře o dva roky později v holešovickém prostoru Jatka78.

Sám autor uvádí, že posluchači ve skladbě rozeznávají vlivy neoklasicismu, zejména Igora Stravinského a Daria Milhauda. Skladba je k poslechu také na autorově YouTube kanálu ze záznamu z evropské premiéry v roce 2021:

Foto: obal alba (©Evidence Classics)

Podcast