Nové album pěvce Michaela Spyrese se věnuje Wagnerovi a jeho předchůdcům

Americký pěvec na nové nahrávce „In the Shadows“ zpívá operní árie od Richarda Wagnera, Étienna-Nicolase Méhula, Giacoma Meyerbeera, Daniela Aubera a dalších.

Nové album s názvem In the Shadows (Ve stínech) vydal začátkem března americký operní pěvec Michael Spyres, který se věnuje tenorovému i barytonovému repertoáru a připomínání pozapomenutých árií. Společně s francouzským ansámblem Les Talens Lyriques a jeho dirigentem Christophem Roussetem se nyní pustil do některých árií z oper Richarda Wagnera, ale také dřívějších romantických skladatelů - známých i opomíjených, na jejichž dílo Wagnerova tvorba v mnoha aspektech navazovala.

Spyres na albu zpívá převážně árie z oblasti belcanta a takzvané grand opery první poloviny 19. století, kde je ve svém živlu: kromě úryvků z Belliniho Normy a Beethovenova Fidelia tak znějí na CD také například čísla z Němé z Portici od Daniela Aubera, Čarostřelce Carla Marii von Webera nebo Hanse Heilinga od Heinricha Marschnera. Album pak vrcholí třemi áriemi z Wagnerových oper včetně Lohengrina; právě v této titulní roli Spyres letos na jaře debutuje v Rýnské národní opeře. V létě se pak chystá na Bayreuthském festivalu dokonce představit jako Siegmund veValkýře.

Michael_Spyres_In the Shadows Wagner_01_NEW SQ ALT 3.jpg.webp
  • Obal alba In the Shadows (©Warner Classics)

Úvodní foto: Michael Spyres (©Marco Borelli)

Podcast