Stabat Mater dua KCHUN

Dva mužské hlasy, violoncello a hudba Marca Rosana znějí na novém CD dua KCHUN tvořeného Martinem Prokešem a Markem Šulcem, které v této nové úpravě Rosanovy skladby Stabat Mater doprovází člen České filharmonie Eduard Šístek.

Pěvecké duo KCHUN založil v roce 2016 Martin Prokeš - tenorista a ředitel festivalu Lípa Musica - spolu s barytonistou Markem Šulcem, mimo jiné bývalým moderátorem a hudebním ředitelem Rádia Classic Praha. Na české hudební scéně už se zapsali svým předchozím projektem Purgatio, který pozoruhodně propojil středověkou a renesanční vokální hudbu s verši Danteho Božské komedie recitované Vladimírem Javorským.

Jejich dalším projektem je nyní Stabat Mater - nové CD, které 23. listopadu vydal spolek ARBOR. Tentýž den bylo pokřtěno v České Lípě na koncertě s taneční skupinou Dekkadancers, která k novému programu vytvořila choreografii.

Na albu zní v premiéře nové aranžmá skladby Stabat Mater od současného italského skladatele Marca Rosana. Ten slavnou středověkou sekvenci zhudebnil v neobarokním stylu, původně pro slavného kontratenoristu Andrease Scholla. Na objednávku českých interpretů ji pak upravil pro dva mužské hlasy a violoncello. Tohoto partu se na novém albu zhostil violoncellista Eduard Šístek, člen České filharmonie.

Kchun_ok.b42cfc22.fill-600x400.jpg
  • Marek Šulc, Eduard Šístek, Martin Prokeš (©Martin Špelda)

Úvodní foto: Martin Prokeš, Eduard Šístek, Marek Šulc (©Martin Špelda)

Podcast