Je libo klasiku v telefonu? Přes pět milionů skladeb z klasiky nabízí speciální verze Apple Music

Apple rozšiřuje svou populární platformu Music pro streamování hudby. Nově bude k dispozici aplikace, která je zaměřena na poslech klasické hudby.

V srpnu roku 2021 koupil Apple službu Primephonic, která nabízela streamování klasické hudby. Krátce po akvizici službu ukončil, její předplatitelé získali jako bolestné půlroční předplatné Apple Music zdarma, ale kalifornská firma zároveň přislíbila, že v budoucnu připraví pro milovníky vážné hudby speciální aplikaci. Samostatnou aplikaci zaměřenou na poslech klasické hudby slíbil Apple spustit už na konci loňského roku; termín se splnit nepodařilo, nicméně nyní už se aplikace Apple Music Classical objevila v App Store.

profimedia-0555753438 apple music.jpg

Slibuje přístup k širokému katalogu klasických skladeb, jejichž počet by měl přesahovat 5 milionů. Nahrávky budou k poslechu ve vysokém rozlišení, tisíce skladeb bude dokonce k dispozici s prostorovým zvukem. Kromě hudby bude aplikace poskytovat přístup k psanému obsahu, jako jsou biografie skladatelů, popisy klíčových děl a různí průvodci klasickou hudbou. Skladby a alba bude možno vyhledávat podle jména skladatele, díla, dirigenta, katalogového čísla a dalších atributů.

Přístup ke kompletní knihovně klasické hudby bude podmíněn předplatným Apple Music. Přestože aplikace Apple Music Classical je už přítomná v App Store, zatím ji není možné stáhnout. K dispozici bude 28. března a bude ji možné nainstalovat na jakýkoliv iPhone s iOS 15.4 a vyšším. Design aplikace je ladí s tématem klasické hudby a jak Apple uvádí, jedná se o největší katalog v rámci tohoto hudebního žánru vůbec.

Foto (©Profimedia)

Podcast