Martin Glaser získal významný post v mezinárodní organizaci Opera Europa

Ředitel Národního divadla Brno, Martin Glaser, byl v polovině ledna zvolen viceprezidentem organizace Opera Europa. Toto sdružení poskytuje služby profesionálním operním souborům a operním festivalům v celé Evropě.

Opera Europa je nezisková organizace, která má v současnosti 226 členů ve 43 zemích. Operním souborům a festivalům zajišťuje služby v mnoha oblastech. Kromě toho je koordinátorem Evropských operních dnů, hlavním partnerem platformy Opera, která od roku 2015 nabízí bezplatné živé přenosy oper přes web a také podporuje bienále soutěže Evropské operní režie.

V pátek 13. ledna 2023 se sešla správní rada Opery Europa, aby zvolila svého nového prezidenta a dva nové viceprezidenty. Ignacio García-Belenguer, generální ředitel Teatro Real Madrid, byl zvolen prezidentem. Viceprezidenty byli zvoleni Martin Glaser, generální ředitel Národního divadla Brno, a Laura Berman, intendantka Staatsoper Hannover, která pokračuje ve své funkci.

Martin Glaser ke jmenování do prestižní funkce uvedl: „Velmi si vážím důvěry kolegů, kteří mi svěřili tuto funkci. Je to velká čest pro Národní divadlo Brno, které v Opera Europa reprezentuji. Má volba je důkazem aktivní účasti našeho divadla na mezinárodních aktivitách této organizace i stoupajícího mezinárodního kreditu našeho divadla. Organizaci Opera Europa čeká nová etapa její existence, protože v jejím čele stojí od začátku roku nová ředitelka paní Karen Stone. Těším se na spolupráci se všemi, kterým záleží na rozvoji operního umění v Evropě.“

Alexandra Stampler-Brown, generální ředitelka Deutsche Oper am Rhein Düsseldorf-Duisburg, byla potvrzena pokladníkem a Henning Ruhe, umělecký ředitel opery/dramatu v GöteborgsOperan, tajemníkem. Kompletní představenstvo Opera Europa je k dispozici zde: https://opera-europa.org/board-directors

Během jarní konference 31. března 2023 v Hessisches Staatstheater Wiesbaden se sejde valné shromáždění členů Opera Europa, aby zvolilo nové členy představenstva.

Foto: Profimedia (Martin Glaser /uprostřed/ na tiskové konferenci festivalu Divadelní svět 2020)

Podcast