Změny v programu České filharmonie

3.10.2020 / Zprávy / Marek Šulc

V návaznosti na vyhlášená vládní nařízení, která od příštího týdne omezují kapacitu Dvořákovy síně Rudolfina na 500 posluchačů, se vedení orchestru rozhodlo rozdělit abonentní koncerty 7., 8. a 9. října na dva stejné programy ve dvou časech během jednoho večera. Česká filharmonie tedy bude v termínu každého řádného abonentního koncertu hrát v 18.00 a ve 20.30 hodin. Posluchači si přes elektronický odkaz sami vyberou preferovaný čas. Mezi jednotlivými koncerty bude sál důkladně vyvětrán a vydezinfikován. 

Koncerty proběhnou bez přestávky a zároveň se změní program, aby trval přibližně jednu hodinu. Místo Prvního houslového koncertu Dmitrije Šostakoviče zazní Mozartův Třetí houslový koncert, Dvořákovu Osmou symfonii nahradí Druhá symfonie Ludwiga van Beethovena. Sólistkou houslového koncertu zůstává Karen Gomyo, Českou filharmonii bude řídit její šéfdirigent Semjon Byčkov. Změny v programu jsou částečně způsobené i tím, že někteří hráči jsou v karanténě a ostatní dělíme na poloviny, aby mohla v případě dalších karantén jedna polovina nahradit druhou a nemusel se kvůli tomu rušit koncert. 

Koncerty Českého spolku pro komorní hudbu 5., 10. a 13. října (Pavel Haas Quartet, Dvořákovo klavírní trio a Prague Philharmonia Wind Quintet) proběhnou při dodržení omezené kapacity sálu bez změny programu. Stejně tak se 18. října uskuteční i první letošní pořad z cyklu Kroky do nového světa dirigenta Marko Ivanoviće a Petra Kadlece.