127 trýznivých hodin byl uvězněn v divočině s přírodou a vlastními démony. Pak za to byl nominován na Oscara. James Franco

Podstatně problematičtější bylo jeho účinkování ve snímku Interview z roku 2014, jehož premiéru poznamenaly hackerské útoky.

Americký herec, režisér, scénárista, producent, malíř a model James Edward Franco začal hrát během poloviny devadesátých let 20. století, kdy se objevil v krátkém televizním seriálu Freaks and Geeks a v několika teenagerských filmech. Mezinárodní uznání se mu dostalo po ztvárnění rolí jako Harryho Osbourna v trilogii Sama Raimiho Spider-Man, drogového dealera Saula Silvera ve film Travička zelená a Arona Ralstona ve filmu 127 hodin. Mezi jeho další známé filmy patří Milk, Kvílení, Zrození Planety opis, Tristan a Izolda, Rytíři nebes, Noční rande, Jíst, meditovat, milovat. Byl nominován na tři Zlaté glóby a jeden vyhrál. Obdržel i nominaci na Oscara za hlavní roli ve filmu 127 hodin.

Značné kontroverze vzbudil v roce 2014 jeho snímek Interview, jehož premiéru poznamenaly hackerské útoky, vedené údajně ze KLDR a hrozby útoků na premiérová kina v odvetě za vyobrazení plánovaného atentátu na tamního vůdce Kim Čong-una.

Snímkům hollywoodských herců, jež jejich skandály připravily o kariéru, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zaměří se na osudy Jamese Franca, ale též Willa Smithe, či Shia LaBeoufa.

Premiéra je připravena na středu 9. srpna 2023 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 13.8. v 11:00 a v pondělí 14.8. ve 22:00.

Úvodní foto: James Franco (©Shutterstock)

Podcast