Americké hvězdy v západočeských lázních

Do Karlových Varů míří Johny Depp, Michael Caine i Ethan Hawke.

Nikdo si nedokázal představit, jaký dopad bude mít Viannein příjezd do poklidného, tradičního francouzského městečka, kde se za posledních sto let život vůbec nezměnil. Záhadná žena vytváří ve svém zcela neobvyklém obchůdku s čokoládou neodolatelné sladkosti a jako zázrakem se jí daří puritánské obyvatele města přesvědčit, aby se nebáli oddávat svým vlastním pokušením a radostem. Když pak do města přijede pohledný irský cikán, Vianne v sobě konečně probudí své vlastní skryté touhy.

To je anotace romantického dramatu Čokoláda z roku 2000. V hlavních rolích se zaskvěli Juliette Binoche a Johny Depp. A právě tento americký herec, producent a hudebník navštíví letošní 55. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Karlovy Vary.

Dalšími slavnými hosty karlovarské přehlídky budou i britský herec, držitel dvou Oscarů, Evropské filmové ceny a více než čtyřiceti dalších ocenění, Sir Michael Caine a americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke.

Proto Nikola Bojčev do dalšího dílu pořadu Hudba stříbrného plátna tentokrát vybral filmy, v nichž excelovali právě tito herci. Zazní tedy ukázky z filmů Střihoruký Edward, Čokoláda, Pravidla moštárny či Počátek.

Premiéra je připravena na středu 18. srpna v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 22.8. v 11:00 a v pondělí 23.8. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast