Co udělá Barbie, když zjistí, že má ploché nohy a celulitidu?

Žít v Zemi Barbie znamená být dokonalou bytostí na dokonalém místě. Pokud tedy nemáte úplnou existenciální krizi. Nebo jste Ken. Novinky v českých kinech představí Nikola Bojčev.

Americký komediální satirický film Barbie z roku 2023 režisérky Grety Gerwig, která k němu také spolu s Noahem Baumbachem je inspirován charakterem stejnojmenné panenky Barbie. Hlavní role ve filmu ztvárnili Margot Robbie jako Barbie a Ryan Gosling jako Ken, kteří se vydají na cestu sebepoznání.

shutterstock_2333930013 Barbie a Ken.jpg
  • Premiéra filmu Barbie (©Shutterstock)

Snímek se odehrává v utopické zemi „Barbie Land“, kde žijí dokonalé postavy, Barbie a Kenové. Hlavní hrdinka Barbie prožívá tradiční dokonalý den v dokonalém domě a světě. Její přítel Ken je závislý na pozornosti Barbie a neřeší nic jiného. Jednoho dne se Barbie probudí do světa, ve kterém neexistují pouze holčičí party a prosluněné nicnedělání. Přepadnou ji myšlenky na smrt, zjistí, že má ploché nohy a celulitidu. Od „divné" Barbie se dozví, že jediný způsob, jak svou existenční krizi vyřešit, je vydat se do skutečného světa za dívkou, která si s ní hraje a nejspíš také ovlivňuje její depresi...

shutterstock_2338725499 Oppenheimer.jpg
  • Vizuál k filmu Oppenheimer (©Shutterstock)

Film Barbie měl ve Spojených státech premiéru 21. července 2023, v Česku dokonce o den dříve. Současně přišel do kin i žánrově zcela odlišný snímek Oppenheimer, životopisné historické drama, odehrávající se v době Druhé světové války, konkrétně v době, kdy válka ještě vypadala nerozhodně a na dálku probíhal dramatický souboj mezi Spojenými státy a Německem o to, komu se dřív podaří zkonstruovat atomovou bombu a získat nad nepřítelem rozhodující převahu.

Dalšími novinkami letošního léta v českých kinech jsou i animovaná rodinná sci-fi komedie Želvy Ninja: Mutantí chaos, či sci-fi Thriller Meg 2: Příkop.

Právě novým filmům v českých kinech se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna.

Premiéra je připravena na středu 16. srpna 2023 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 20.8. v 11:00 a v pondělí 21.8. ve 22:00.

Úvodní foto: Premiéra filmu Barbie (©Shutterstock)

Podcast