Mysteriózní horor i francouzská dobrodružná komedie. Novinky filmového plátna

Do kin vstupuje americký thriller Někdo klepe na dveře i další díl francouzské komedie Asterix a Obelix: Říše středu.

Rodinná dovolená v chaloupce utopené v lesích, daleko od veškeré civilizace, probíhala skvěle. Než se na jejich prahu objevili ti čtyři. Vypadají jako členové šílené náboženské sekty a snaží se nebohým dovolenkářům vysvětlit, že svět, jak ho znají, skončí, pokud ho právě oni nezachrání. Nechtějí po nich vlastně nic složitého. Stačí, aby se mezi nimi našel dobrovolník, který pro spásu planety ochotně udělá to, co by nikdo dobrovolně neudělal. Zní to šíleně, že jo? A když k tomu přičtete, že čtveřice zvěstovatelů se skutečně chová jako naprostí magoři, kromě argumentů sahají tu a tam i k násilí a barvitě líčí nejrůznější apokalyptické vize, je jasné, že ten, kdo jim uvěří, by musel být stejný blázen jako oni. Jenže zatímco zpočátku v členech terorizované rodiny ani náznakem nehlodá semínko pochybnosti, události postupně nabírají takový spád, že je otázka „A co když je to pravda?“ čím dál relevantnější. Najdou sílu učinit neuskutečnitelné? Pokusí se osud oblafnout? Nebo se z nich už taky stávají šílenci jako ti samozvaní jezdci Apokalypsy? Jsou to otázky, ze kterých mrazí.

To je oficiální anotace nového amerického mysteriózního hororu s názvem Někdo klepe na dveře, který právě vstupuje na plátna českých kin. A právě novinkám nejen v kinech se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní tak ukázka nejen z filmu Někdo klepe na dveře, ale i z dalšího dílu francouzské komedie Asterix a Obelix: Říše středu.

Pořad bude mít premiéru ve středu 15. února 2023 v 19:00. Reprízy si poslechněte v neděli 19. 2. v 11:00 a v pondělí 20. 2. ve 22:00.

Foto: Někdo klepe na dveře (© Profimedia)

Podcast