Na roli Judy Garland se Renée Zellweger připravovala řadu měsíců

Akademici ji za její ztvárnění postavy slavné zpěvačky odměnili Oscarem za nejlepší výkon v hlavní roli, herečka získala i ceny BAFTA či BIFA.

Judy Garland je fenomenální zpěvačka a úspěšná herečka, která se již od útlého věku stává miláčkem celé Ameriky. Její talent si podmaňuje miliony diváků na celém světě. Její kariéra je doslova splněným snem.  Ale všechno má svou cenu. Úspěch a sláva si vybírají vysokou daň. Její život provází osamělost, jejím démonem je alkohol a závislost na lécích. V zimě roku 1968 přijíždí Judy do Londýna, aby vystoupila na turné beznadějně vyprodaných koncertů. Docházejí jí peníze a její manželství se hroutí. Od počátku jejího celosvětového úspěchu v muzikálu Čaroděj ze země Oz uplynulo 30 let. Neodolatelným smyslem pro humor a vřelostí okouzluje všechny kolem, ať už se setkává s hudebníky, fanoušky či přáteli. Její sny o romantické lásce se zhmotňují, když potkává Mickeyho Deanse. Ale pod maskou šťastné hvězdy se skrývá křehká žena. Poté, co v záři reflektorů strávila tvrdou prací uplynulých 40 let, je vyčerpaná. Vracejí se jí vzpomínky na ztracené dětství a ze všeho nejvíc touží být doma se svými dětmi. Najde v sobě sílu pokračovat?

To je anotace britského životopisného dramatu Judy z roku 2019, v němž hlavní roli ztvárnila Renée Zellweger. A právě snímkům o slavných muzikantech se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní soundtracky z filmů Judy, Elvis, či Ray.

Premiéra pořadu je připravena na středu 7. srpna v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 11.9. v 11:00 a pondělí 12.9. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast