Nekonečný příběh je u konce. Odešel autor hollywoodských trháků

12. srpna 2022 zemřel režisér Woflgang Peterson. Jako režisér, scenárista či producent je podepsán pod snímky Nekonečný příběh, Ponorka, či Air Force One.

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít!

To je anotace dobrodružné rodinné fantasy Nekonečný příběh, kterou v německo-americké koprodukci natočil v roce 1984 režisér Wolfgang Petersen. A právě snímkům toho amerického tvůrce, který zemřel 12. srpna t.r. ve věku 81 let, se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní soundtracky z filmů Nekonečný příběh, Ponorka, či Air Force One.

Premiéra pořadu je připravena na středu 31. srpna v 19 hodin. Reprízy jsou připraveny na neděli 4.9. v 11:00 a pondělí 5.9. ve 22:00.

Foto: Profmedia

Podcast