Před 30 lety se na filmovém plátně objevila kosatka Willy

Nejprve kosatce říkali Siggi, ale pak mu dali jméno Keiko, což v japonštině znamená něco jako Štístko.

Dvanáctiletý Jesse dostává poslední šanci od sociálního pracovníka Mercera. Musí konečně začít spořádaně žít u nových pěstounů Glena a Annie Greenwoodových. Pokud ne, čeká ho za jeho kousky tvrdý postih. Jesse musí také vyčistit chodby v delfináriu, které se svým kamarádem posprejoval při útěku před policií. Tam se seznamuje s údržbářem Randolphem, cvičitelkou Rae a kosatkou jménem Willy. Jesse si všimne, že kosatka reaguje na foukací harmoniku. V noci se tedy tajně vrátí do delfinária, aby si tuto teorii potvrdil. Stane se mu ale nehoda a Willy Jesse zachrání před utonutím. Protože se chlapci v delfináriu líbilo a jeho práce končí, zařídí Randolph, aby tu mohl dál pomáhat. Chlapec se s kosatkou sbližuje a vzniká mezi nimi zvláštní pouto. Majitel delfinária se chce Willyho zbavit, protože nevydělává žádné peníze. To se ale Jessovi nelíbí a rozhodne se kosatku zachránit.

To je anotace rodinného dobrodružného sci-fi snímku z roku 1993 Zachraňte Willyho!, ke kterému hudbu napsal Basil Poledouris. A právě snímkům, které mají v letošním roce výročí svého uvedení na filmové plátno se bude věnovat Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna. Zazní tak ukázky nejen z filmu Zachraňte Willyho!, ale také Jurský park, či X-Men 2.

Premiéra dalšího dílu je připravena na středu 26. dubna 2022 v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 30.4. v 11:00 a v pondělí 1.5. ve 22:00.

Foto (©Profimedia)

Podcast