Protřepat, nemíchat!

Nejvýdělečnější filmy roku 1981.

Tajná britská loď svatý Jiří vybavená systémem ATAC byla potopena v Iónském moři. ATAC je automatický taktický komunikátor, který předává povely ponorkám, pokud se dostane do nesprávných rukou, tak může nasměřovat ponorky proti komukoliv. Britská vláda již požádala námořního archeologa Havelocka, aby našel potopenou loď, ale byl i se svou manželkou zavražděn. Jejich dcera Melina byla svědkem jejich zabití, ve střelci poznala nájemného zabijáka Gonzalese a hodlá se mu pomstít. Britský agent James Bond se vydá vypátrat Gonzalese, aby zjistil, kdo ho najal. Bond je svědkem jeho vraždy a při útěku z místa se seznámí s Melinou, která ho právě zastřelila. Po divoké honičce v autech se jim podaří uniknout. James Bond na základně s pomocí Q identifikuje muže, který Gonzalesovi platil jako Emila Leopolda Locqua. Bond se vydává do Řecka, kde se setká s movitým Kristatosem. Ten mu prozradí, že Locque je pravou rukou pašeráka Columba. Locque se svými muži se snaží Bonda zastřelit, po divoké honičce se mu podaří uprchnout.

To je anotace bondovky Jen pro tvé oči z roku 1981. A právě na nejvýdělečnější filmové snímky, které vznikly před 40 lety (Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy, Superman II) se zaměří Nikola Bojčev v dalším dílu pořadu Hudba stříbrného plátna.

Premiéra je připravena na středu 21. července v 19 hodin, reprízy si poslechněte v neděli 25.7. v 11:00 a v pondělí 26.7. ve 22:00.

Foto: Profimedia

Podcast